20.04.2017 15:56

QUIZ: Rozpoznaj film po zdjęciu smoka

W każdym szanującym się bestiariuszu znajdziemy pozycję ze smokiem. Te kreatury na stałe zadomowiły się w popkulturze wijąc sobie ciepłe (może nawet i ogniste) gniazdka.

foto: kadr z filmu

Bywają przyjacielskie, a niekiedy są najgorszym zagrożeniem. Wszystko zależy od filmu, w którym się pojawiają. Jednego można być pewnym - bez względu na świat przedstawiony smoki zawsze znają się na podgrzaniu atmosfery.

Znamy je przede wszystkim z zagranicznych dzieł, choć mamy też swojego kultowego smoczego reprezentanta na ekranie. Niekiedy stworzenia te straszą swoim wyglądem przy wykorzystaniu tanich efektów komputerowych, a czasami zachwycają potęgą technologii użytej do ich przedstawienia. Zyskują też iście gwiazdorską osobowość, by wspomnieć tylko Benedicta Cumberbatcha, jako Smauga z „Hobbita”.

Fani kina fantasy z pewnością będą w stanie wymienić całe mnóstwo pozycji, w których pojawiły się te niesamowite stworzenia. Sprawdźcie jakie tytuły wybraliśmy do naszego quizu. Powodzenia!

Rozpoznaj film po smoku [QUIZ]

Rozwiąż QUIZ

Polecamy także inne nasze filmowe quizy. Czy dopasujecie zombie, scenę morderstwa lub fryzurę Nicolasa Cage'a do właściwego filmu, jak dobrze znacie King Konga, Power Rangers, dzieła Marvela czy „Kevina samego w domu”? Dowiedzcie się także którym rycerzem Jedi jesteście.

Tagi: #Duperele #Quiz