26.10.2017 12:21

Reebok stworzył buty dla fanów „Stranger Things” i „Pogromców duchów”

Prawdziwa gratka dla fanów sportowego obuwia oraz produkcji z pogranicza science fiction i horroru. Firma Reebok wprowadziła na rynek buty, które w drugim sezonie hitu Netfliksa, będzie nosił Dustin.

Reebok stworzył buty dla fanów „Stranger Things” i „Pogromców duchów”
foto: kadr z serialu

Są takie rekwizyty pojawiające się w filmach i serialach, które stają się kultowe. Nie trzeba długo szukać. Pamiętacie futurystyczne buty firmy Nike, które Marty McFly miał na sobie w 2. części „Powrotu do przyszłości”? Po latach pojawiły się na rynku (oczywiście nie wiązały się same tak jak w filmie). Na podobny pomysł wpadł Netflix oraz firma Reebok. W 2. sezonie „Stranger Things” główni bohaterowie przebiorą się na Halloween za członków Pogromców duchów. Dustin będzie miał na nogach białe adidasy. Podobny model obuwia trafi niebawem na rynek.

But został ozdobiony dziecięcymi rysunkami odnoszącymi się do „Pogromców duchów z 1984 roku. Produkt nie znajduje się na razie w zwykłej sprzedaży. Obecnie buty można kupić jedynie w sklepie internetowym BAIT. W asortymencie oficjalnego sklepu internetowego Reeboka pojawi się na przestrzeni nadchodzących miesięcy. 

Buty ze Stranger Things
Buty ze Stranger Things

Oczywiście Netflix dogadał się z wytwórnią Sony, która obecnie posiada prawa autorskie do „Pogromców duchów”. Dzięki temu kostiumy grupy założonej przez doktora Venkmana w ogóle znalazły się w serialu, a rysunki Piankowego Ludzika i Slimera trafiły na adidasy. Jak widać, interes można zbić na wszystkim. Ciekawe, kiedy w sprzedaży pojawią się krzesła imitujące Żelazny tron? Jeśli lubicie otaczać się gadżetami z ulubionego serialu, to koniecznie zobaczcie jakie gry planszowe w klimacie „Stranger Things” przygotowała firma Hasbro.

Sergiusz Kurczuk