06.10.2016 09:11

„Legion samobójców” doczeka się rozszerzonej wersji

Wszyscy, którzy narzekali na okrojoną wersję filmu Davida Ayera być może będą teraz spokojniejsi, gdyż zapowiedziano wydanie rozszerzonej edycji „Legionu samobójców”.

foto: kadr z wideo

Jak wiadomo z ostatniego obrazu rozgrywającego się w filmowym uniwersum DC wycięto dużą liczbę scen. Udostępniono nawet długą listę fragmentów, które ostatecznie nie znalazły się w finalnym dziele. Część obsady, w tym Jared Leto, narzekała na to jak wyglądał obraz przedstawiony widzom. Wycięte sceny spowodowały zresztą, że studio Warner Bros. zostało pozwane przez zdenerwowanego fana, który czuł się oszukany, że w filmie nie mógł zobaczyć sekwencji obecnych w trailerach i spotach telewizyjnych.

Twórcy i Warner Bros. musieli wziąć to sobie do serca, gdyż wraz z premierą „Legionu samobójców” na DVD i Blu-ray otrzymamy rozszerzoną wersję dzieła. Wcześniej David Ayer mówił o tym, że to co mogliśmy zobaczyć w kinie będzie jedyną wersją filmu w jakimkolwiek obiegu. Owszem mieliśmy otrzymać usunięte sceny, jednak miały one stanowić dodatek, a tak będą wkomponowane w ciąg narracyjny.

„Legion samobójców” ma trafić na Blu-ray 15 listopada, zaś na DVD nieco później, bo 13 grudnia 2016 roku. Są to daty dotyczące Stanów Zjednoczonych, jednak prawdopodobnie w Polsce będziemy mogli się spodziewać filmu w podobnym terminie. W końcu trzeba będzie coś włożyć pod choinkę. Tymczasem możemy zobaczyć wideo z zapowiedzią wydawnictwa:

Mamy otrzymać 13 minut nieznanego wcześniej materiału - oznacza to, że długość „Legionu samobójców” wydłuży się z 123 minut do 136. Nie zdradzono czy możemy oprócz tego spodziewać się jeszcze innych niespodzianek. W sprzedaży pojawią się pakiety Ultra HD Blu-ray, Blu-ray 3D Combo Pack oraz Blu-ray Combo Pack. Ceny Blu-raya mają się wahać od 35,99 do 44,95 dolarów, zaś dwupłytowe DVD ma kosztować 28,98 dolarów.

Pokazano już jak ma wyglądać okładka wydawnictwa:

W Polsce prawdopodobnie możemy się też spodziewać wersji w rodzimej wersji językowej. Za polski dubbing odpowiedzialni byli m.in. Borys Szyc czy Danuta Stenka.

Sprawicie sobie własną kopię „Legionu samobójców”?

Tagi: #News #Suicide Squad