15.03.2017 11:55

„Mucha” Davida Cronenberga doczeka się nowej wersji

Ponownie nadlatuje „Mucha”. Trafi ona pod skrzydła studio 20th Century Fox, które ma już wytypowanego reżysera projektu.

foto: kadr z filmu

Historia eksperymentującego na sobie samym naukowca powstała w 1958 roku, a odpowiedzialny za nią był Kurt Neumann. Po 28 latach swoją wersję stworzył David Cronenberg przedstawiając tym samym kolejny przykład nurtu body horroru.

Hollywood planuje remake właśnie tej wersji z 1986 roku, a wyreżyserować ma ją J.D. Dillard, który ma na koncie m.in. pokazywany na Sundance „Sleight”. Będzie on też współautorem scenariusza do spółki z Aleksem Theurerem.

„Mucha” doczekała się kilku kontynuacji. W 1959 roku powstał „Powrót muchy”, zaś w 1965 można było oglądać „Klątwę muchy”. Później Cronenberg zrealizował swoją wersję z rolami Jeffa Goldbluma i Geeny Davis. Obraz został nagrodzony Oscarem za najlepszą charakteryzację. Za tę stronę filmu odpowiadał Chris Walas, który zresztą w 1989 roku nakręcił „Muchę 2”.

W 2011 roku David Cronenberg przymierzał się do kolejnej części serii, którą określał jako wypadkową remake'u i sequela. Twórca miał już gotowy scenariusz dzieła.

O czym opowiadał film z 1986? Seth Brundle jest projektantem systemów komputerowych, który poznaje dziennikarkę pisma „Particle Magazine”, Veronicę Quaife. Wraz z nią udaje się do swojego laboratorium, gdzie prezentuje jej dwa teleportery pozwalające przenoszenie nieożywionych przedmiotów. Dziennikarka chce o tym napisać artykuł, który może przynieść Sethowi rozgłos. Naukowiec prosi ją o cierpliwość, gdyż wpierw chce ukończyć badania.

Między parą wytwarza się uczucie. Kobieta popada w konflikt ze swoim wydawcą i udaje się na spotkanie z nim. W tym czasie Brundle dokonuje teleportacji samego siebie, jednak do jednej z maszyn dostaje się przypadkowo mucha. Ciało człowieka łączy się z ciałem owada.

Przypominamy Wam zwiastun dzieła Davida Cronenberga:

Jeżeli lubicie dokonania Cronenberga, to powinniście zwrócić uwagę na nowy projekt Agnieszki Smoczyńskiej, który ma być inspirowany dokonaniami twórcy „Nagiego lunchu”.

Twoim zdaniem powinien powstać remake „Muchy”?

Tagi: #News