07.03.2017 07:31

Ridley Scott ma już scenariusz kolejnego „Obcego”

Miłośnicy krwiożerczych poczwar, w których żyłach płynie kwas nie będą musieli zbyt długo czekać na kolejną odsłonę „Obcego”. Ridley Scott ma już przybliżoną datę wejścia na plan następnego projektu.

foto: materiały prasowe

Okres około pięciu lat dzieli „Prometeusza” od nadchodzącego „Obcego: Przymierze”. Różnica czasu pomiędzy następnymi częściami nie będzie już taka długa, zwłaszcza, że Ridley Scott ma już gotowy scenariusz. Oto co twórca ma do powiedzenia na temat przyszłego przedsięwzięcia:

"

Trzeba przyjąć, że film odniesie pewien sukces i dzięki temu będzie się gotowym. Nikt nie chce dwuletniej przerwy. Więc będę gotowy, aby ruszyć ponownie w przyszłym roku. "

Oznacz to, że „Obcy: Przymierze 2” wejdzie na plan zdjęciowy już w 2018 roku. Oczywiście wszystko może się jeszcze zmienić, ale tak mówi nam obecna wersja zeznań reżysera.

Problem z „Prometeuszem”, i wynikającą z tego powodu przerwą między dziełem z 2012 roku a „Obcym: Przymierze”, polegał na tym, że nie był do końca kolejną częścią serii. Nowa propozycja od Scotta ma dostarczyć fanom wszystko to z czym kojarzą słynny cykl science fiction. Twórca wyznał jednak, że „Prometeusz” miał stanowić podłoże pod dużą opowieść:

"

Co nam się naprawdę wyszło w „Prometeuszu”, biorąc pod uwagę fakt, że stanowił on nowy start, jest to, że odkryliśmy apetyt ludzi na obcego i każdą formę jego ewolucji. Widzowie wciąż chcą to oglądać. Wróciłem więc częściowo do tego, ale nie w pełni. Jest tu też sporo nowych rzeczy. "

Neomorfy - to właśnie największa nowość, o której wspomniał Ridley Scott. Twórca uważa, że jest sporo pytań dotyczących obcych, na które fani nigdy nie dostali odpowiedzi. „Przymierze” ma to zmienić:

"

 Po 10 latach wróciłem i stwierdziłem, że jestem w stanie wskrzesić serię. To było coś wspaniałego i unikatowego - nie ma co do tego wątpliwości. „Prometeusz” stanowił dobre podłoże do przedstawienia koncepcji, o której nikt nigdy nie mówił w sequelach. To był film o tym kto i dlaczego? „Przymierze” to doprecyzowuje i pyta - kto to zaprojektował i z jakiego powodu? "

Nowy „Obcy” trafi do nas 19 maja 2017 roku. W obsadzie znaleźli się Katherine Waterston, Michael Fassbender, Danny McBride, Billy Crudup, James Franco, a także Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Jussie Smollett, Callie Hernandez, Nathaniel Dean, Alexander England i Benjamin Rigby.

Twoim zdaniem Ridley Scott powinien dalej ciągnąć serię „Obcy”?

Tagi: #News #Obcy