27.04.2017 13:43

Będzie 2. sezon „Belle Epoque”?

Nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak sądząc po wynikach oglądalności powinniśmy się przygotować na 2. sezon „Belle Epoque”.

foto: materiały prasowe

Informowaliśmy o tym, że serial z Pawłem Małaszyńskim z tygodnia na tydzień sukcesywnie tracił widzów. Jednak do „Belle Epoque” i tak należało 16,74% udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 19,98% w grupie komercyjnej 16-49 oraz 19,01% w grupie 16-59.

Według najnowszych badań Nielsen Audience Measurement opracowanych przez portal wirtualnemedia.pl wynika, że średnia widownia 1. sezonu produkcji wynosiła 1,89 miliona osób. Jest to wynik równy 13,94% udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 16,61% w grupie komercyjnej 16-49 oraz 16,29% w grupie 16-59.

Te dane zagwarantowały stacji TVN drugą pozycję w wieczornym środowym paśmie („Belle Epoque” emitowano o 21.30) na rynku telewizyjnym. TVP2 wyprzedziło TVN swoim „Na sygnale”. To jednak wciąż dobry wynik dla telewizji założonej przez Mariusza Waltera i Jana Wejcherta. Ubiegłoroczne „You Can Dance. Po prostu tańcz!” nadawane w tym samym paśmie oglądało 1,32 miliona widzów.

Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN, wyznał, że powyższe wyniki są dla stacji satysfakcjonujące. Czy to oznacza, że Jan Edigey-Korycki powróci do swojej śledczej kariery? Według wstępnych doniesień TVN zlecił już pisanie scenariuszy, ale wciąż trwa analiza wyników oglądalności i opinii wśród odbiorców. Próbowaliśmy skontaktować ze stacją i poprosić o komentarz, ale nie udało się go uzyskać.

Wiele też zależy od odbioru serialu na świecie. „Belle Epoque” zaprezentowano podczas kwietniowych targów w Cannes, a TVN dostał zapytania w sprawie nabycia praw do emisji. Dostrzeżono go również podczas World Media Festival 2017 w Hamburg, gdzie serial zdobył drugą nagrodę Silver Globe w kategorii Rozrywka.

Na serial TVN złożyło się 10 odcinków - każdy opowiadał osobną historię morderstwa, które zostały zaczerpnięte z prawdziwych wydarzeń. Za produkcję odpowiedzialne było Akson Studio, zaś scenariusz napisali Marek Bukowski, Igor Brejdygant i Maciej Dancewicz. Reżyserem był Michał Gazda, a na ekranie wystąpili m.in. Paweł Małaszyński, Magdalena Cielecka, Eryk Lubos, Anna Próchniak, Olaf Lubaszenko, Vanessa Aleksander, Weronika Rosati oraz Eryk Kulm.

Będziesz oglądać 2. sezon?

Tagi: #Seriale