06.01.2017 01:19

Jak stworzyć partię gitary rytmicznej?

Choć Jared ma na koszulce przedstawionego leniwego kota, to wcale nie można go określić leniwym, bo oto mamy kolejne wideo od zwariowanego YouTubera.

foto: kadr z wideo

Co tam słychać u naszego ulubionego YouTubera? Jared Dines ma się całkiem dobrze, pomysłów mu nie brakuje, a oto i najnowsze jego dzieło. Otóż gitarzysta często dostawał pytania dotyczące tego, jak udaje się mu stworzyć takie różnorodne partie gitary rytmicznej. YouTuber ma dobre serce i postanowił pomóc tym, którzy nie są aż tak kreatywni jak on.

Oczywiście gitarzysta podszedł do tego zadania jak zwykle z przymrużeniem oka i nie obyło się bez dziwnych min. Jakie są zatem sposoby na stworzenie ciekawej partii rytmicznej gitary? Można skupić się wyłącznie na akordach, pokombinować z bardziej wyrafinowaną grą przypominającą riffy (choć w takim wypadku można dostać od gitarzysty prowadzącego w twarz za szpanowanie). Dla tchórzliwych dobrym wyborem jest po prostu granie partii pasującej do gitary solowej.

Dla odważniejszych natomiast istnieje opcja zakładająca większą pracę palców, w końcu po coś są te gryfy, choć znajdą się też Ci, którzy będą grać tylko i wyłącznie oktawy. Można też ścigać się z czasem i szarpać struny kostką najszybciej jak to tylko możliwe... ale i tak najfajniejszą dla Jareda opcją jest granie naprawdę nisko... w końcu tylko djent ma sens!

Mało Wam Jareda? Jeśli tak, to zerknijcie również na jego nagranie, w którym zagrał repertuar Eminema, Green Day czy Blink-182 na metalowo. A co powiecie na numery Guns N' Roses czy AC/DC w metalowych wersjach?

YouTuber upodobał sobie również niskie strojenie gitary, zatem należy wspomnieć o djencie zagranym na jednej grubej strunie czy 10 klasycznych riffach wykonanych właśnie w ten sposób.

Uważacie rady Jareda Dimesa odnośnie gitary rytmicznej za przydatne?

Tagi: #Duperele #Jared Dines