28.08.2017 17:41

Top 10: Muzycy rockowi, którzy byli nauczycielami

1 września i początek szkoły zbliżają się wielkimi krokami. Choć gwiazdy rocka nie mają wakacji, to niejeden z nich tego dnia sięgnie pamięcią do czasów, gdy zamiast wymiatać na scenie z gitarą, stał z kredą przy tablicy jako belfer.

Top 10: Muzycy rockowi, którzy byli nauczycielami
foto: EAST NEWS, Bruno Marzi / Splash News/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER, Abel Fermin/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Jeśli wierzyć stereotypom, to rockman nie jest najlepszym wzorem dla młodzieży. Wiecie, sex, drugs & rock’n’roll, te sprawy. W rzeczywistości nie brakuje muzyków, którzy mają w swojej zawodowej karierze epizod pracy w szkole w roli nauczyciela.

Ci nauczyciele na pewno nie byli w swoich budach sztywniakami. Belfer, z którym można pogadać o rocku, a może nawet pohałasować na gitarze po lekcjach? Brzmi jak marzenie każdego ucznia. Sting, którego już 12 października 2017 posłuchamy w Tauron Arenie w Krakowie, mówił o swojej szkolnej pracy: „Inspirowałem dzieciaki wyłącznie ucząc je o tym, co sam lubiłem i co mnie samego inspirowało i cieszyło. Były to głównie piłka nożna i poezja”. Poznajcie 10 najbardziej rock’n’rollowych belfrów!

Maciej Koprowicz
Tagi: #Artur Rojek #Bryan Ferry #Duperele #Gene Simmons #Mark Knopfler #Nocny Kochanek #Organek #Queen #Sting #The Rolling Stones