12.05.2017 13:55

Corey Taylor przywołał Chestera Benningtona do porządku

Wokalista Slipknota odniósł się do niedawnych słów muzyka Linkin Park, który kazał swoim fanom ruszyć wreszcie do przodu.

foto: 0070141 / Reporter / East News + Photoshot / Reporter / East News

Po czterech dotychczasowych singlach - „Heavy”, „Battle Symphony”„Good Goodbye” i „Invisible” - o nadchodzącym albumie „One More Light” wiemy już praktycznie wszystko. Większość fanów nie jest zadowolona z popowego kierunku, jaki obrał zespół. Wokalista Linkin Park nieustannie broni nadchodzącego dzieła, mówiąc m.in. że „Hybrid Theory” to „świetny album, ale trzeba ku*wa iść do przodu”.

Słowa te oburzyły część miłośników kapeli w porównywalnym stopniu, co jej najnowsza twórczość. Do sprawy sprawy postanowił ustosunkować się Corey Taylor - nawiasem mówiąc, jedna z nielicznych osób w okolicy, które o nowych kawałkach wypowiadają się w pozytywnym tonie. Z jednej strony rozumie kolegę po fachu - z drugiej jednak przywołał go nieco do porządku...

"

Doskonale rozumiem, co teraz przechodzi. Boże, nigdy bym tego nie ujął w taki sposób jak on, ale wiem, że człowiek staje się sfrustrowany i chciałby, żeby inni cieszyli się jego ewolucją. Jednocześnie jednak powinien być bardzo, bardzo zadowolony z tego, że fani po tylu latach wciąż kochają muzykę, którą stworzył. "

Faktem jest, że Chester nie przebierał zbytnio w słowach, każąc swoim miłośnikom „trzasnąć się w twarz”, jeśli podejrzewają go o komercyjne powody nowego kierunku muzycznego. Corey przyznał, że sam miał problemy ze Stone Sour, który cieszył się znacznie mniejszą popularnością niż Slipknot. W przypadku Linkin Park wciąż jednak broni nowego materiału.

"

To świetny przykład rockowej fuzji. Ma elementy popowe, piosenki są świetne, więc jeśli masz z tym problem... To przynajmniej całkiem ładny problem. Trzeba się cieszyć z tego, co się ma. Z tego, że ludzie wciąż przychodzą na twoje koncerty i słuchają muzyki. Trzeba im dać trochę czasu. Za dwa albo trzy lata wydasz kolejny album i fani bardziej docenią ten poprzedni. "

W międzyczasie zespół chyba sam się zorientował, że jednak nieco przesadził... Mike Shinoda opublikował po wypowiedzi swojego kolegi następującego tweeta:

"

Dla jasności, wszyscy fani któregokolwiek naszego krążka są mile widziani. W internecie czy też na koncertach, „Hybrid Theory” czy „One More Light”. Nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej. "

Tymczasem polscy fani będą mogli sprawdzić, jak materiał z „One More Light” sprawdza się na żywo już 15 czerwca 2017 roku podczas Impact Festival 2017 w Krakowie.

Po czyjej jesteście stronie?

Tagi: #Corey Taylor #Linkin Park #Rock News