10.03.2017 13:16

Spotify wytypował zwycięzców Fryderyków 2017

Znamy już wyniki Fryderyków 2017... przynajmniej te, które prognozuje serwis streamingowy patrząc na najczęściej odtwarzane utwory oraz płyty nominowanych artystów.

foto: East News

9 marca 2017 roku Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje do nagród Fryderyk 2017. Edycja 2017 obejmuje wydawnictwa, które zostały wprowadzone do obrotu między 1 stycznia a 31 grudnia 2016 roku. W konkursie Fryderyk biorą udział nagrania, które zostały zgłoszone przez wytwórnię fonograficzną, artystę lub jego managera.

Statuetki zostaną przyznane w sumie w 20 kategoriach, przy czym w obrębie muzyki rozrywkowej jest to dziewięć kategorii. Wśród nominowanym znaleźli się tacy artyści, jak m.in. Riverside, T.Love, Luxtorpeda, Hey czy Agnieszka Chylińska.

Serwis Spotify postanowił sprawdzić, którzy z nominowanych muzyków w wybranych kategoriach mają największe szanse na zdobycie statuetki. Platforma wzięła pod uwagę liczbę odtworzeń ich muzyki w Spotify wśród polskich użytkowników.
 
Oto jak prezentują się wyniki Spotify:

  • Utwór Roku: Agnieszka Chylińska – „Królowa Łez”
  • Debiut Roku: Piotr Zioła
  • Album Roku ROCK: Luxtorpeda – „MYWASWYNAS”
  • Album Roku ELEKTRONIKA - Xxanaxx – „FWRD”
  • Album Roku ALTERNATYWA - Fisz Emade Tworzywo – „Drony”
  • Album Roku POP: Ania Dąbrowska – „Dla naiwnych marzycieli”
  • Album Roku HIP HOP - Taco Hemingway – „Marmur”

Na razie wiadomo kto na pewno otrzyma Złotego Fryderyka. Statuetka została przyznana grupie Dżem, Urszuli Dudziak oraz pianiście Piotrowi Palecznemu.

Pozostałych zwycięzców w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej poznamy 26 kwietnia 2017 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Transmisję z Gali wyemituje TVP2 (tego samego dnia, o godz. 22.20). Przypomnijmy, że w 2016 roku statuetkę w kategorii Album Roku Rock zdobył zespół Lao Che.

Jakiemu artyście kibicujecie?
 

Tagi: #Rock News