15.12.2016 11:34

Czy warto kupić gramofon Hykker Vintage Sound z Biedronki?

Hykker Vintage Sound – gramofon za 159 zł dostępny w Biedronce – oferuje coś więcej, niż tylko możliwość odtwarzania płyt winylowych. Czy warto go kupić?

Czy warto kupić gramofon Hykker Vintage Sound z Biedronki?
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Polska marka rozwija się w naprawdę ciekawym kierunku. Na początku oferowała głównie akcesoria i gadżety – pisaliśmy już między innymi o firmowanym przez Hykkera zegarku Chrono S79 oraz przenośnym głośniku Deep Sound Speaker. Wśród ostatnich propozycji marki znalazł się między innymi projektor Vision 130 oraz gogle Wirtualnej Rzeczywistości VR Glasses 3D.

8 czerwca 2017 roku w sieci sklepów Biedronka pojawił się sprzęt, który powinien zainteresować fanów prawdziwej muzyki – gramofon Hykker Vintage Sound. Wycenione na 159 zł urządzenie ma postać walizki – po jej rozłożeniu ukazuje się talerz i ramię z igłą (zapasowej brak w zestawie – producent przypomina, że powinno się ją wymienić po około 250-300 godzinach odgrywania muzyki).

W nietypowej obudowie kryje się w pełni sprawny gramofon, wbudowane głośniki oraz tchnienie nowoczesnych technologii – pokazujemy to na poniższym filmie prezentującym odtwarzacz:

Hykker Vintage Sound – gramofon z wartością dodaną

Płyty winylowe mogą być odgrywane z trzema prędkościami – 33, 45 i 78 obrotów na minutę. Producent dołączył do Hykker Vintage Sound przejściówkę, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie singli z większymi otworami centrującymi.

Wbudowane głośniki oferują moc 3 W każdy i znajdują się po bokach rączki walizki. Pozwala to słuchać płyt w mniejszych pomieszczeniach, jednak prawdziwi miłośnicy winylu będą zapewne chcieli podłączyć gramofon Hykker Vintage Sound do zewnętrznego sprzętu nagłaśniającego. 

foto: materiały prasowe

Jest to możliwe dzięki wyjściom RCA (cinch). Gramofon Hykker udostępnia także port wejścia w postaci gniazda minijack.

Sprzęt trzeba jednak podpiąć do zewnętrznego źródła zasilania - nie ma wbudowanych akumulatorów.

Prędkość obrotową talerza należy wybrać przed podniesieniem ramienia z igłą – ta czynność powoduje automatyczny rozkręcenie płyty. Hykker Vintage Sound oferuje tryb autostop – samodzielne zatrzymywanie talerza po odtworzeniu całej płyty – jak jednak ostrzega producent, nie ze wszystkimi nagraniami będzie ona działać prawidłowo (kłopoty mogą pojawić się przy płytach pocztówkowych i mających mniej niż 30 cm średnicy.

Hykker Vintage Sound - odtwarzacz cyfrowych plików audio

Gramofon Hykker Vintage Sound odtwarza nie tylko płyty winylowe – dzięki gniazdom USB i porcie dla kart pamięci SD możliwe jest również używaniem gadżetu jako odtwarzacza cyfrowych plików multimedialnych. Obsługiwane są formaty MP3 i WAV.

Dzięki wejściu minijack Hykker Vintage Sound może służyć jako zewnętrzny głośnik do podłączanych do niego urządzeń – na przykład smartfonów czy odtwarzaczy MP3.

foto: materiały prasowe

Najciekawszym opcją oferowaną przez gramofon Hykker Vintage Sound może być możliwość digitalizacji utworów odgrywanych z płyt winylowych. Żeby to zrobić, wystarczy umieścić w odpowiednim porcie nośnik pamięci (pendrive lub karę SD), a następnie nacisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy przycisk „Mode/REC”.

Nagrywanie będzie trwało do czasu jego przerwania - pliki muzyczne zostaną zapisane w formacie WAV (w stereo) w katalogu „RECORD” i będą oznaczone kolejnymi numerami.

Gramofon Hykker Vintage Sound – czy warto kupić?

Jeśli chcecie dać się uwieść magii płyt winylowych, ale nie macie jeszcze w domu gramofonu – jak najbardziej. Nadanie urządzeniu kształtu walizki dodaje gadżetowi praktyczności – łatwo go zabrać ze sobą na imprezę czy do znajomych.

foto: materiały prasowe

Bardzo dobrym pomysłem jest dodanie funkcjonalności odtwarzacza plików cyfrowych oraz zgrywania utworów z płyt winylowych do postaci cyfrowej – w tym drugim przypadku, po wgraniu nagrań na smartfona, możemy wszędzie cieszyć się charakterystycznym. Żywym dźwiękiem (pamiętając oczywiście o ograniczeniach wynikających z konwersji do postaci cyfrowej).

Gramofon Hykker Vintage Sound ma być dostępny w sklepach sieci Biedronka do wyczerpania zapasów. Cena urządzenia wynosi 159 zł.

A Wam jak się podoba gramofon w walizce?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gadżety