03.04.2017 11:31

Maradona chce pozwać Konami za PES 2017

Gracze z całego świata poczuli się podekscytowani, gdy do PES 2017 trafiła postać Diego Maradony. Nieco mniej entuzjazmu wykazał legendarny zawodnik, który zapowiedział pozwanie Konami za bezprawne użycie jego wizerunku.

foto: kadr z wideo

Żyjemy w świecie, w którym zawiłości prawa własności intelektualnej mogą przyprawić o ból głowy, a graczy o wielkie rozczarowanie. Jeśli chcecie pograć w piłkę nożna i prowadzić do zwycięstw swoją ulubioną drużynę ligową lub narodową, musicie zdecydować się tytuł, który opłacił licencję na możliwość używania nazw poszczególnych rozgrywek, biorących w nich udział drużyn oraz nazwisk zawodników.

Jak się okazuje, być może nie zawsze wystarczy to, żeby cieszyć się wcielaniem w naprawdę wyjątkowych graczy. Ciekawy wpis na Facebooku opublikował Diego Maradona, który odkrył obecność swojej postaci z najlepszego okresu w grze Pro Evolution Soccer 2017.

Zawodnik zastanawia się, czy ten zrzut ekranu nie jest jakimś oszustwem, a w międzyczasie jego prawnik już zabiera się za pisanie pozwu – według niego, Konami wykorzystało wizerunek Maradony bezprawnie i powinno zapłacić za to odszkodowanie.

Sprawa może być po prostu nieporozumieniem – Konami zapewne ma stosowne umowy z argentyńskim związkiem piłkarskim, w wyniku których może całkowicie legalnie prezentować w swojej grze reprezentujących ten kraj zawodników – najwyraźniej jednak nikt nie poinformował Maradony, że stał się obiektem westchnień fanów także w wersji wirtualnej.

Trzeba przyznać, że twórcom udało się całkiem dobrze oddać charakterystyczną magię ruchów argentyńskiego wirtuoza:

Konami jak na razie nie skomentowało oficjalnie wzburzenia Maradony i jego prawnika.

Czy Maradona powinien być grywalną postacią w PES 2017?

Tagi: #Gry