05.04.2017 12:04

Sztuczna Inteligencja Microsoftu pomaga robić selfie

Sztuczna Inteligencja może pomóc rozwiązać największe problemy trapiące ludzkość. Na przykład automatycznie dobrać odpowiedni cytat do wykonanego przez nas selfie.

foto: materiały prasowe

Na taki pomysł użycia algorytmów AI wpadł Microsoft, który udostępnił chętnym aplikację Sprinkles. Grupa docelowa użytkowników została jasno określona, jako że program powstał tylko w wersji na iPhone’a.

Gdyż już go zainstalujemy, możemy używać inteligencji zaklętej w krzemie do doradzenia cytatu najlepiej oddającego to, jak wyglądamy na danym zdjęciu. Algorytmy potrafią rozpoznawać twarze i malujące się na nich emocje.

Przy podsuwaniu cytatu pod uwagę brany jest także czas oraz lokacja, w której zrobiono selfie. Te same dane służą także do sugerowania naklejek, które zdaniem Sztucznej Inteligencji najlepiej pasują do scenerii. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, żeby przyozdabianie selfie wziąć całkowicie w swoje ręce.

Program Microsoftu jest także idealną propozycją dla osób, które chciałyby znaleźć wśród celebrytów swojego sobowtóra – w aplikacji znajduje się i taka funkcja, zaraz obok algorytmu wykrywającego na podstawie zdjęcia wiek.

To jeszcze nie koniec możliwości Sprinkles – aplikacja potrafi także wyszukać dodatkowe naklejki i emoji w internecie (dbając przy tym o to, żeby były legalne i darmowe)

Swój smartfonowy autoportret można dodatkowo wzbogacić o nakrycia głowy, wąsy i „inne akcesoria” lokowane na ekranie w odpowiednim miejscu dzięki wspomnianej już funkcji rozpoznawania twarzy.

Mając do wyboru tak dużo opcji warto pamiętać, żeby selfie robić sobie odpowiedzialnie i dbać przy tym o bezpieczeństwo. Na światowej mapie śmierci selfie można znaleźć kilkaset przypadków prób zrobienia efektownych autoportretów, które skończyły się zejściem zainteresowanego z tego świata. Nie idźcie tą drogą!

Robicie sobie selfie?

Tagi: #Mobile