Artystka dająca się obmacywać, została aresztowana

Magda Słomka
28.06.2016 18:01
Artystka dająca się obmacywać, została aresztowana Fot. kadr z wideo

Milo Moire postanowiła stanąć w obronie kobiet w nietypowy sposób. Jej prowokacyjna akcja została jednak przerwana interwencją policji.

Szwajcarka chciała zaprezentować swoje stanowisko w głośnej sprawie ataków na kobiety w Kolonii, które miały miejsce w noc sylwestrową 2015/2016. Moire podróżowała po Europie, by przypadkowym mieszkańcom Düsseldorfu, Amsterdamu i Londynu zaprezentować swoje show o nazwie „Magic Box”.

Performance polegał na tym, że artystka miała na sobie specyficzny lustrzany „strój”, dzięki któremu pełnoletni przechodnie mogli za jej pozwoleniem dotykać jej genitalia czy biust przez 30 sekund. W ten sposób chciała wypromować prawa kobiet i uświadomić społeczeństwu, jaki rodzaj dotyku jest dla nich niedopuszczalny.

Jej przygoda zakończyła się na Placu Trafalgarskim w Londynie, gdzie policja ją aresztowała.

Byłam tam, podeszła do mnie policja i powiedziała, że to, co robię, jest niezgodne z prawem. Musiałam iść z funkcjonariuszami na komisariat.

Artystka przebywała na nim przez 24 godziny i podsumowała to doświadczenie mówiąc, że „nie było miło siedzieć w areszcie”.

Moire nie zraziła się nieprzyjemnym zakończeniem tej historii twierdząc, że nie ma zamiaru się poddawać.

Nic mnie nie powstrzyma. To ryzyko, ale takie, które będę podejmować. Jestem tu dla praw kobiet i seksualnego samostanowienia. (...) Kobiety powinny móc decydować, kiedy chcą być dotykane, a kiedy nie.

Za swoje czyny bohaterka musiała słono zapłacić – 750 funtów grzywny, 85 funtów za koszty akcji i dodatkową opłatę w wysokości 75 funtów.

Jeśli skandalistka wygląda Wam znajomo, to nic dziwnego. W przeszłości Milo pokazywała publicznie „twórczą płodność kobiet” wypuszczając ze swojej waginy jajko napełnione farbą. Nagie selfie robione na ulicy czy też jazda komunikacja miejską bez ubrań, to też jej sprawka.

Co myślicie o takiej manifestacji kobiecych praw?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.