Pogoda

18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

przejdź do strony zabierz mnie stąd

05.07.2016 18:53

Czego najbardziej boimy się w trakcie seksu?

Seks służy ludziom do pozytywnych doznań. Życie to jednak nie bajka i zbliżenie wbrew pozorom nie zawsze kojarzy się z czystą przyjemnością...

Czego najbardziej boimy się w trakcie seksu?
foto: East News

Idziesz z kimś na randkę, potem drugą i trzecią... Zbliżacie się do siebie i (o ile nie zrobiliście tego już po kilku godzinach spotkania) nadchodzi TEN moment! Strach ma wielkie oczy i niejednokrotnie zamiast cieszyć się z nadchodzącej chwili, niszczymy ją swoimi obawami.

A może być ich wiele... Często nie wiemy przecież z kim miał do czynienia nasz obecny partner, nie do końca znamy jego zamiary i oczekiwania. A skoro o oczekiwaniach mowa, to mamy do wyboru przecież cały wachlarz obaw związanych z własną niedoskonałością... Przecież jesteś brzydki, twoje narządy płciowe są jeszcze brzydsze, może masz zbyt niski temperament lub na odwrót – ktoś może odebrać twoje działanie jako zuchwałość.

Podsumowując, jesteśmy naprawdę dobrzy w wymyślaniu powodów, dla których nasz partner może nas nie zaakceptować. Wystarczy spojrzeć na poniższe przykłady z podziałem na płeć. W wykresie stworzonym na podstawie badań serwisu Superdrug Online Doctor możecie sprawdzić czego najbardziej boją się kobiety i mężczyźni w seksie. Numer 1. to oczywiście największy strach przebadanej grupy liczącej ponad 2000 osób (916 kobiet i 1212 mężczyzn).

foto: Antyradio.pl

Naukowcy postanowili również zbadać obawy ankietowanych z podziałem na miejsce zamieszkania. Dzięki temu wiemy, że zarówno Amerykanki, jak i Amerykanie oraz Europejczycy najbardziej boją się chorób przenoszonych drogą płciową. Z tej grupy wyróżniają się Europejki, dla których największym strachem jest penis bez prezerwatywy...

Obawy związane z ciałem

W tej kwestii to mężczyźni wysuwają się na prowadzenie. W skali od 1 do 10 to właśnie zbyt mały członek wyróżnia się najwyższym wynikiem, czyli 4,1. Płeć piękna jak i ta brzydka martwi się w równym stopniu o to, że posiadane owłosienie nie spodoba się drugiej osobie (4,0). Z wynikiem 3,7 uplasowały się małe piersi u kobiet, a duże miały 3,0 punkty. Zbyt okazały penis to obawa mężczyzn oceniona na 2,9 punktu.

Zobacz także: Brak ochoty na seks - przyczyny!

„Och, Andrzeju / Jadwigo / Teofilu!”

Sporym problemem jest też nasza przeszłość... Niestety nie panujemy nad wszystkimi swoimi odruchami i nie chodzi tu tylko o wymienione w tabelce „niezręczne odruchy ciała” jak puszczanie bąków i inne obrzydlistwa. Okazało się, że wielkim problemem osób uprawiających seks jest strach przed mimowolnym wykrzyczeniem imienia partnera, który aktualnie nie znajduje się w naszym łóżku... Najbardziej boją się tego Europejczycy i Europejki (po 3,5 punktu), dalej są Amerykanie (2,5) i Amerykanki (2,4)

A czego Wy najbardziej boicie się w seksie? :)

Magda Słomka
Tagi: 18+