Pogoda

18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

przejdź do strony zabierz mnie stąd

07.04.2016 19:46

Ile naprawdę trwa seks?

Każdy chojrak powie, że w jego wypadku - godzinami - okazuje się jednak, że wcale nie poświęcamy tej aktywności zbyt wiele czasu...

Ile naprawdę trwa seks?
foto: East News

Zapowiada się namiętny wieczór, zadbaliście o romantyczny nastrój. Na początku zwodzicie się, by podgrzać atmosferę jeszcze mocniej. W końcu nie wytrzymujecie - wasze mokre ciała przylegają do siebie, czujecie się jednością, jest coraz goręcej i... już. Było, minęło. Czy po takich doświadczeniach zastanawialiście się, jak to jest u innych i czy to normalne, że zbliżenie często trwa naprawdę krótko?

Dr Brendan Zietsch, psycholog z australijskiego University of Queensland, przeprowadził badania dotyczące tego, ile przeciętnie trwa stosunek seksualny na świecie.

"

Jeśli nie jesteś naukowcem, pewnie nieraz rozczarowany szybkim stosunkiem zadawałeś sobie pytanie o to, ile powinien trwać „normalny” seks. Naukowiec zadałby to samo pytanie w komiczny dla Ciebie sposób – jaki jest średni czas penetracji w pochwie. Wiem, że seks to coś więcej niż tylko wsuwanie do niej penisa i wytrysk, ale niełatwo jest zdefiniować całą resztę (całowanie, pocieranie?). Aby skupić się na rzeczach prostych, skoncentrowaliśmy się na czasie właściwego stosunku z naukowego punktu widzenia... "

Wychodzi na to, że całonocne igraszki, o których zdarza nam się słuchać od wielu chwalipiętów wcale nie muszą być prawdą.

Analiza została przeprowadzona na 500 parach z całego świata. Obserwowały one swoje zbliżenia w ciągu czterech tygodni, za każdym razem używając stopera. Nie było to raczej romantyczne doświadczenie – włączali przycisk „start” przy wprowadzaniu penisa do pochwy, a wyłączali go po wytrysku.

Badania zrobione dla portalu The Conversation wykazały, że penetracja ochotników trwała od... 33 sekund do 44 minut. Warto zauważyć, że to duży, bo aż 80-krotny rozrzut.

Średni czas trwania stosunku na podstawie wszystkich zarejestrowanych w badaniu zbliżeń wyniósł 5 minut i 40 sekund.

Okazało się, że używanie prezerwatyw lub też to, czy członek był obrzezany, nie wpływa na długość zbliżenia. To odkrycie dość szokujące biorąc pod uwagę opinię niektórych panów dotyczącą tego, że stosując kondom, trudniej im się podniecić.

Nie ma też znaczenia z którego z krajów pochodziły badane pary. Czas z kolei nie wpływa korzystnie na ilość i jakość uniesień. Im starsza para, tym krótszy jest seks.

Najlepsza rada na udane zbliżenie? Nie myślcie o statystykach i róbcie dokładnie to, na co macie ochotę (z poszanowaniem drugiej osoby) :)

Macie ochotę na więcej naukowego spojrzenia na intymne sprawy? Dowiedzcie się, jak wygląda idealny biust według naukowców i jak seks prezentuje się... od środka.

Ile czasu trwa Wasz seks? :)

Magda Słomka
Tagi: 18+