Jak namalować Putina piersiami?

Magda Słomka
29.09.2015 18:49
Jak namalować Putina piersiami? Fot. AFP / East News; CWT / Splash News / East News

Zna się na tym pewna Rosjanka, której hobby to tworzenie obrazów rosyjskich przywódców za pomocą biustu. Jak to wygląda?

Irina Romanovskaya pochodzi z Petersburga i oddaje się swojemu krajowi całą sobą. Kobieta postanowiła pokazać światu, jak wielkie znaczenie ma dla niej patriotyzm. Dać z siebie wszystko to chyba jej ulubione powiedzenie – jak inaczej opisać to, że Irina tworzy wizerunki władców za pomocą piersi?

Oprócz przeżycia estetycznego artystka przyznaje, że ta sztuka wzbogaca ją również o inne korzyści – finansowe. Prace Iriny są według malarki bardzo chętnie kupowane przez zagranicznych kolekcjonerów sztuki i sprzedają się po naprawdę wysokich cenach.

Za pomocą tej niezwykłej techniki zdecydowałam się namalować obrazy znanych polityków. (...) Aby namalować portret Władimira Żyrinowskiego użyłam koloru fioletowego – to mój ulubiony! Ze względu na to, że malowanie piersiami jest trudne, to bardzo czasochłonne zajęcie. Jakakolwiek niedokładność może sprawić, że niejednokrotnie trzeba zacząć wszystko od nowa.

Zobaczcie, jak wygląda proces malowania Władimira Putina lewą piersią...

Artystka nie jest po prostu ekscentryczką, dla której liczą się tylko pieniądze i sława. Irina swoim działaniem chce zwrócić uwagę polityków na rolę artystów w społeczeństwie...

Myślicie, że to wiele? Ciekawe, co powiecie na ludzi malujących jeszcze bardziej kontrowersyjnymi częściami ciała... Jak widać wagina czy penis też mogą służyć za pędzel.

Podoba Wam się taka „sztuka”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.