Pogoda

18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

przejdź do strony zabierz mnie stąd

29.09.2015 18:49

Jak namalować Putina piersiami?

Zna się na tym pewna Rosjanka, której hobby to tworzenie obrazów rosyjskich przywódców za pomocą biustu. Jak to wygląda?

Jak namalować Putina piersiami?
foto: AFP / East News; CWT / Splash News / East News

Irina Romanovskaya pochodzi z Petersburga i oddaje się swojemu krajowi całą sobą. Kobieta postanowiła pokazać światu, jak wielkie znaczenie ma dla niej patriotyzm. Dać z siebie wszystko to chyba jej ulubione powiedzenie – jak inaczej opisać to, że Irina tworzy wizerunki władców za pomocą piersi?

Oprócz przeżycia estetycznego artystka przyznaje, że ta sztuka wzbogaca ją również o inne korzyści – finansowe. Prace Iriny są według malarki bardzo chętnie kupowane przez zagranicznych kolekcjonerów sztuki i sprzedają się po naprawdę wysokich cenach.

"

Za pomocą tej niezwykłej techniki zdecydowałam się namalować obrazy znanych polityków. (...) Aby namalować portret Władimira Żyrinowskiego użyłam koloru fioletowego – to mój ulubiony! Ze względu na to, że malowanie piersiami jest trudne, to bardzo czasochłonne zajęcie. Jakakolwiek niedokładność może sprawić, że niejednokrotnie trzeba zacząć wszystko od nowa. "

Zobaczcie, jak wygląda proces malowania Władimira Putina lewą piersią...

Artystka nie jest po prostu ekscentryczką, dla której liczą się tylko pieniądze i sława. Irina swoim działaniem chce zwrócić uwagę polityków na rolę artystów w społeczeństwie...

Myślicie, że to wiele? Ciekawe, co powiecie na ludzi malujących jeszcze bardziej kontrowersyjnymi częściami ciała... Jak widać wagina czy penis też mogą służyć za pędzel.

Podoba Wam się taka „sztuka”?

Magdalena Słomka
Tagi: 18+