Pogoda

18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

przejdź do strony zabierz mnie stąd

16.04.2016 14:04

Jak uprawiali seks rockmani w latach 70.?

Pierwszy sezon „Vinylu” dobiega końca. Czego można się dowiedzieć o seksie z najlepszego serialu rockowego ostatnich lat?

Jak uprawiali seks rockmani w latach 70.?
foto: materiały prasowe

Największe emocje wzbudziła chyba scena, kiedy jedna z głównych bohaterek „Vinylu”, Devon Finestra, rozbiera się pozując artyście ze snobistycznej bohemy. Co widzimy? Bujnie zarośniętą, nietkniętą depilacją cipkę. Piękna kobieta w sekundę staje się istotą z innego świata. Kosmitką. Usłyszałam od kolegów, że w tym momencie laska, którą podziwiali, wydała im się obleśna i stracili apetyt. Dziś dziewczyny się tak nie noszą, wtedy - prawie każda. Nie musiały rezygnować ze spontanicznego numerku, bo zapomniały się wydepilować. Szły na żywioł. Nie tęsknicie czasem za takim seksem?

Wilk z Manhattanu

Za produkcją stoją Martin Scorsese i Mick Jagger, dla mnie dzisiejsi królowie rocka. Wiedzą, o czym opowiadają. Dawno tak nie czekałam na kolejny odcinek serialu. 18 kwietnia 2016 roku HBO wyświetli ostatni z tego sezonu. „Vinyl” pokazuje szefa wytwórni płytowej, szalonego, charyzmatycznego lidera zespołu ludzi, którzy żyją z rocka. Wokół nich kręcą się słynni muzycy, imprezy, koncerty, koks i alkohol, którego opary czujemy z ekranu. I oczywiście seks, w przeróżnych sytuacjach i układach towarzyskich. Wszystko dzieje się w Nowym Jorku lat 70., co jeszcze wzmacnia intensywność tej historii.

Dzikość serca

Serial inspiruje i nakręca, także czysto erotycznie. - Podobała mi się scena seksu, kiedy główny bohater, Richie, dopada w firmowej łazience swoją pracownicę. To była chyba sekretarka. Łapczywie się do niej dobiera, szybko rozbiera i wbija w nią swojego kutasa. Lubi chyba toalety, bo podobna scenę ma też ze swoją żoną, kiedy obmacuje ją dziko i bzyka od tyłu w klubowym kiblu. Tak się poznają – nakręca się Ola. - Uwielbiam, kiedy facet rzuca się na kobietę jak zwierzak. Wiesz, mam wrażenie, że wtedy, w latach 70. to wszystko było jakoś bliżej realu. Nie trzeba było mieć idealnego, wymęczonego na siłowni ciała - bez grama tłuszczu i jednego włoska - żeby dać sobie pozwolenie na spontaniczny seks. Kobiety nie patrzyły na siebie tak krytycznie. Kiedy miały ochotę na faceta, to go sobie brały. Zresztą i mężczyźni działali chyba śmielej. Fantazjuję? Nie sądzę.

Hardkorowy koks

- Nie wiem, czy możesz to napisać – zaczyna Ewka. – Mnie podnieca energia tej historii, która bierze się trochę z koksu, gołych dziewczyn na imprezach, rock and rolla i tej wiecznej gotowości do seksu. Nawet ich ciuchy, niby dziwaczne, są jednak sexy. Faceci w spodniach opiętych w kroku tak, że nie musisz się nawet domyślać, co tam mają. Rozpięte koszule, spod których wyłażą włosy na klacie. Naturalny, niestrzyżony przez barbera zarost. Uwielbiam to! Dziś wszyscy są tacy korporacyjnie wymuskani. Richie nie. On się nie zastanawia nad każdym krokiem, ryzykuje, gada z różnymi dziwnymi ludźmi, ale załatwia sprawy. Jest skuteczny. Czy to nie jest istota rocka? Tęsknie za takimi kolesiami.

Przegięcie pały

Warto się zainspirować. Jeśli nie widzieliście serialu, zafundujcie sobie w któryś weekend maraton i sprawdźcie, czy nadal będziecie mieli ochotę siedzieć z piwkiem na kanapie, a nie ruszyć na dziko w miasto. – Zastanawiam się, kiedy uznaliśmy, że zarabianie pieniędzy i dorosłe życie musi być nudne i ugrzecznione. Kiedy robienie dobrego wrażenia na rodzicach stało się naszym priorytetem. Niby dlaczego nie można przeginać, szlajać się po spelunach, imprezować do odcięcia, bzykać się w bramie, wykonywać różnych brawurowych akcji i jeszcze na tym nie wygrywać? Zrobić z tego swojego sposobu na życie? – pyta Małgosia. - Brzmię jak nastolatka? Może, ale odbijam sobie czas, kiedy bałam się wszystkiego. Od niedawna wiem, że to się po prostu nikomu nie opłaca. W najgorszym przypadku powstaną o nas rockowe scenariusze.

Jakub Gańko
Tagi: 18+ Aleksandra Różdżyńska