Jak wygląda seksowna resuscytacja?

Magda Słomka
23.03.2016 19:52
Jak wygląda seksowna resuscytacja? Fot. kadr z wideo

Po obejrzeniu tego filmiku chęć ratowania ludzkiego życia wzrasta niezależnie od tego, ile dobra mieliśmy w sobie do tej pory. Panie i Panowie – zobaczcie, jak uratować kogoś w zmysłowy sposób!

Ileż to snów przewinęło się przez głowy, w których dwie piękne, półnagie panie zabawiają się ze sobą. Nie oszukujmy się – nie chodzi tylko o głowy mężczyzn... Co, gdyby połączyć przyjemne z pożytecznym i w naprawdę miły sposób nauczyć się czegoś, co powinien wiedzieć każdy bez wyjątku?

Zapraszamy Was na lekcję resuscytacji, czyli zespołu czynności, które pozwalają pomóc osobie, u której zaobserwowaliśmy zatrzymanie krążenia – ustanie czynności serca i bezdech. Zdajemy sobie sprawę z tego, że z początku ciężko będzie Wam skupić się na działaniach niezbędnych do ratowania życia, a co innego będzie przyciągać Wasz wzrok. Jednak chyba lepiej uczyć się w przyjemny sposób?

Kolejnym plusem jest możliwość obejrzenia poniższego wideo więcej niż raz, teoretycznie bez uszczypliwości ze strony drugiej połówki – przecież jest to film edukacyjny! 

Zobaczcie, jak uratować życie w seksowny sposób.

Taki styl podnoszenia społecznej świadomości pochwalamy!

Wcale nie jest nam jednak do śmiechu – nagłe zatrzymanie krążenia to główna przyczyna śmierci w Europie! Natychmiastowa pomoc potrafi zmniejszyć ryzyko trzykrotnie. Co należy zrobić widząc osobę, która jest nieprzytomna? Za Wikipedią:

Algorytm BLS należy powtarzać w formie cyklicznej, wykonując pojedyncze czynności w poniższej sekwencji, przerywając jedynie w wypadku rozpoczęcia spontanicznego oddychania przez pacjenta:

  • Oceń swoje bezpieczeństwo
  • Sprawdź, czy poszkodowany reaguje
  • Głośno wołaj o pomoc
  • Udrożnij drogi oddechowe i sprawdź oddech – lekko odchyl głowę do tyłu i unieś żuchwę
  • Sprawdź, czy oddycha prawidłowo
  • Zadzwoń pod numer 112 lub 999
  • Wykonaj 30 uciśnięć klatki piersiowej
  • Wykonaj 2 oddechy
  • Kontynuuj resuscytację aż do przyjazdu pogotowia

Nauczeni? :)

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.