Pogoda

18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

przejdź do strony zabierz mnie stąd

05.04.2016 15:05

Jak wyglądały wszystkie rozkładówki „Playboya” z lat 60.?

Masz dosyć tego plastiku, tych sztucznych panienek, których obrazy zalewają Cię ze wszystkich stron? Mamy dla Ciebie odrobinę erotycznego klimatu lat 60.!

Jak wyglądały wszystkie rozkładówki „Playboya” z lat 60.?
foto: playboy-centerfold.tumblr.com

Za pierwsze zmanipulowane obróbką zdjęcie w historii uważa się portret Abrahama Lincolna z 1860 roku, a przerabianie fotografii w XX wieku było już naprawdę powszechne. Jednak nie sposób zauważyć różnicy pomiędzy rozkładówkami z lat 60., które za chwilę obejrzycie, a tym, co otacza nas w XXI wieku. Photoshop zawładnął niestety fotograficznym światem powstając w 1988 roku, a to, co możemy dziś ujrzeć na zdjęciach, bywa tylko małym procentem prawdy.

Zanurzmy się zatem w tę bardziej naturalną krainę, z którą mieliśmy do czynienia jakieś 50 lat temu. Co miesiąc „Playboy” miał w zwyczaju publikować zdjęcia wybranych piękności, czyli tak zwanych Playmate Miesiąca. Mamy dla Was zbiór wszystkich rozkładówek tego pisma, jakie ukazały się podczas najbardziej hipisowskiej dekady.

Natapirowane włosy, ślady po nierównej opaleniźnie, staroświeckie scenerie – to wszystko znajdziecie w naszej vintage’owej galerii. Jakie kanony piękna panowały na świecie w latach 60.?

Ciszmy się oglądać nagie zdjęcia z „Playboya”, tak szybko odchodzą... :) W 2015 roku założyciel pisma, Hugh Hefner, zgodził się z decyzją kierownictwa, że jego amerykańska edycja nie będzie zawierać nagich zdjęć... Przyjrzyjcie się zatem także galerii wszystkich rozkładówek tego pisma z lat 50. i nacieszcie się dużo bardziej naturalnym pięknem od tego z dzisiejszych czasopism...

Która Playmate z lat 50. najbardziej Wam się spodobała?

Magda Słomka
Tagi: 18+