Pogoda

18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

przejdź do strony zabierz mnie stąd

12.04.2016 16:51

Jak wyglądały wszystkie rozkładówki „Playboya” z lat 70.?

Cofnijmy się o cztery dekady. Rozkwit ostrzejszych odmian rocka, punka i... disco. Polska zajmuje 3. miejsce na mistrzostwach świata w piłce nożnej, a dziewczyny noszą falbany. Jak zaś miała się sprawa z nagością i seksem?

Jak wyglądały wszystkie rozkładówki „Playboya” z lat 70.?
foto: playboy-centerfold.tumblr.com

Przełom lat 60. i 70. był czasem, w którym nastąpiły nieodwracalne zmiany społeczno-obyczajowe w cywilizacji zachodniej. To okres rewolucji obyczajowej, której najważniejszym elementem była rewolucja seksualna na stałe zmieniająca myślenie ówcześnie żyjących ludzi. To właśnie wtedy kobiety stały się bardziej wyzwolone walcząc o równouprawnienie.

Coraz więcej osób przychylniej patrzyło przychylnie na takie kwestie jak seks przedmałżeński, sztuczna antykoncepcja czy homoseksualizm. Wszystko to, co było szokujące w temacie seksualności (i nie tylko) dla poprzedniego pokolenia, dla osób dorastających w latach 70. było po prostu oryginalne i ciekawe.

Znak czasu bardzo dobrze widać właśnie po kobietach – modzie i ich zachowaniu. To samo można rzec patrząc na rozkładówki magazynu „Playboy”, które od lat 50. co miesiąc dołączało do swojego wydania plakat z Playmate Miesiąca.

Porównując modelki z lat 50., 60. i 70. te ostatnie były zdecydowanie bardziej odważne, wyzwolone i... chyba bardziej ceniły sobie okoliczności przyrody. Drodzy czytelnicy, zapraszamy do królestwa (jeszcze) naturalnych pań, które nie uznawały (jeszcze) depilacji. :)

Która Playmate z lat 70. najbardziej Wam się spodobała?

Magda Słomka
Tagi: 18+