Pogoda

18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

przejdź do strony zabierz mnie stąd

28.04.2015 15:41

Opakowania na prezerwatywy sprzed 80 lat

Mamy dla Was małą lekcję historii. Obejrzyjcie kolekcję papierowych opakowań na prezerwatywy pochodzących z lat 30. i 40. XX wieku!

Opakowania na prezerwatywy sprzed 80 lat
foto: ebay.com

Właściciel pewnego sklepu w Urugwaju postanowił na aukcji w serwisie Ebay wystawić parę nietypowych przedmiotów. Sprzedawca umieścił tam opakowania na prezerwatywy pamiętające jeszcze czasy II Wojny Światowej...

"

Sprzedajemy małą i nietypową kolekcję papierowych opakowań na prezerwatywy. Wszystkie pochodzą z końca lat 30. początku 40. Pudełka są w świetnym stanie. To bardzo rzadki zbiór – ludzie zużywali kondomy i zawstydzeni, natychmiast wyrzucali opakowania, mimo ich pięknej oprawy graficznej. Te okazy zostały znalezione w małym kartonie pomiędzy starymi broszurami reklamowymi a opakowaniami po papierosach. "

Niestety, na razie nie macie możliwości zakupu tych niezwykłych pamiątek. Ktoś Was ubiegł, a aukcja nie jest już aktualna. Na szczęście macie nas! Chcecie wiedzieć w jakich opakowaniach można było nabyć prezerwatywy? Obejrzyjcie naszą galerię.

Skąd wzięły się prezerwatywy?

Prezerwatywy są jednymi z najstarszych środków antykoncepcyjnych. Istnieją twierdzenia mówiące o tym, że ich wizerunek znaleziono na malowidłach naskalnych, które powstały 15 tysięcy lat temu Niegdyś produkowano je z jelit zwierzęcych, dzisiaj robi się je z lateksu i silikonu. Egipcjanie używali prezerwatyw w roku 1350 p.n.e. jako ozdobnych osłonek na penisy. Prezerwatywa stała się popularna jako ochroną przed niechcianą ciążą w XVIII wieku. Pierwsza lateksowa „gumka” została wyprodukowana w 1912 roku przez Juliusa Fromma.

Tak zaprojektowane opakowania raczej nie pozwalały zapomnieć o zabezpieczeniu... :)

Ładne?

Magda Słomka
Tagi: 18+