Pogoda

18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

przejdź do strony zabierz mnie stąd

15.04.2015 19:18

Sadomaso sprzed 100 lat

Biederer Studio, czyli studio fotograficzne Jacquesa Biederera zajmowało się przed wojną tworzeniem zdjęć erotycznych, głównie sadomaso. Obejrzyjcie naszą galerię!

Sadomaso sprzed 100 lat
foto: spankingart.org

Czeski fotograf, Jacques Biederer, rozpoczął karierę w 1913 roku. Początkowo zajmował się niewinnymi portretami, stopniowo zaś schodził w coraz ciemniejsze odmęty ludzkich upodobań... Zaczęło się od fotografii w bieliźnie, później były już klasyczne akty, czasem pozowane w parach w plenerze. Potem to już tylko pejcze, dominacja i związywanie ciał. Krótko mówiąc – sadomaso.

Zwróćcie uwagę na to, że mimo całej perwersyjności, zdjęcia pozostały w konwencji elegancji i wyrafinowania. Tutaj wszystko jest zaplanowane i przemyślane, jednocześnie piękne i dziwne.

Myślicie, że to nuda? Zdziwicie się widząc na fotografiach wysokie obcasy, skórzaną odzież, gorsety, rękawiczki operowe, kajdany, łańcuchy, pasy cnoty i inne...

Zobaczcie, jak przed wojną miały się klapsy, związywanie i chłosta na fascynujących zdjęciach!

Mało Wam? Obejrzyjcie jeszcze „Dressage au Fouet” stworzony przez Jacquesa Biederera. To film, w którym podejrzycie tajemnice fetyszyzmu sprzed prawie stu lat!

Magda Słomka
Tagi: 18+