Uśmiechnij się idiotko

30.01.2016 19:58
|north Fot. East News

Niektórym panom średnio wychodzi robienie dziewczynom dobrze.

Nie ma chyba bardziej niemęskiego typu faceta, niż zadufany w sobie bobek, przekonany o sile swojego oddziaływania na kobiety. Kilka wyuczonych tekstów z internetowych kursów uwodzenia, uśmiech od ucha do ucha i zamęczanie kobiet swoim tanim urokiem. Panowie, czytacie to na własną odpowiedzialność.

Leśny dziadek

- Uśmiechnij się. Jesteś smutna? Obiecaj, że nie będziesz już tak poważna – słyszę od nieznajomego, który gładzi mnie po policzku na spotkaniu zawodowym. Oczywiście on sam emanuje „pozytywną energią”. - Olu, czemu się nie uśmiechasz? – naciska. Po co tak męczysz chłopie? Mam się tłumaczyć? Czy mam obowiązek się uśmiechać non stop? Czy od tego poczujesz się lepiej? Nie mogę spokojnie pogadać ze znajomymi?

Tacy samozwańczy stróże damskiego szczęścia, nudne leśne dziadki, które udają, że interesują się naszym samopoczuciem – tak naprawdę to oni zmuszają wszystkich, żeby koncentrowali się na nich. Ciągle trzeba ich uspokajać, że wszystko jest dobrze, że wszyscy się cieszą i uśmiechają - bo inaczej się rozpłaczą jak dzieciaki w przedszkolu. Męczące towarzystwo.

Ale to było dobre!

To jak bohater filmu „Planeta Singli” grany przez Macieja Stuhra. Widziałam film i od razu to skojarzenie: co za pipa! Zarozumialec, który bez mrugnięcia okiem podsumowuje kobietę po minucie znajomości. Diagnozuje, co ją boli, o czym marzy i tak dalej. Wszystko tonem znawcy damskiej psychiki. A co on tak naprawdę wie?

Zawsze miałam ochotę też takiego podsumować, ale się powstrzymywałam. Z lenistwa. Komunikat i tak przecież nie dotrze, bo to on jest autorytetem. Ale musi wiedzieć, że wysłuchanie rad i pouczeń przez wiele lat wkurzyłoby każdego. Jak traktować takiego gościa? Stuhr pomaga go trochę zrozumieć. „Próżność to mój ulubiony grzech” – mówi Al Pacino w „Adwokacie diabła”. Mój też, bo zarozumialcy sami eliminują się z gry – za bardzo rzucają się w oczy.

Szmal

Na tej samej zasadzie irytujący są faceci, którzy ciągle płaczą, że kobiety lecą na ich kasę. Zwykle to nie ci, którzy pieniędzy mają naprawdę dużo, bo tacy są dyskretniejsi. Blacharze przeciwnie – oni ciągle nadają, jaki to mają problem z materialistkami i że kobiety wokół nich są interesowne. Chciałoby się powiedzieć, że gdyby naprawdę takie były, nigdy by się z nimi nie zadawały, bo szkoda tracić czas na klasę aspirującą. Ale po co zrobić sobie wroga na całe życie? Lepiej przytaknąć, że rzeczywiście, to straszne, jaki świat jest dziś pusty i nastawiony na konsumpcjonizm. A potem dla świętego spokoju wyłączyć chat dla tej osoby i trzymać bezpieczny dystans minimum 100 metrów.

Towar niezgodny z opisem

- Czy oni nie mogą zachowywać się po prostu normalnie? Szczególnie w seksie. - Kiedyś facet ostrzegał mnie przed one night standem: „tylko się nie zakochaj!” - śmieje się Magda Felis, dziennikarka i krytyczka filmowa. - Kiedy kończy się erotyczne flow, żałosne jest to przerażenie w oczach faceta, że „może ona zaraz będzie chciała mieć ze mną dziecko!!!”. To jest jakaś bezczelna pewność siebie. Że oto on jest takim TOWAREM, że ja już bez niego nie zasnę. Kolega tłumaczył mi, że może to z lęku - bo kobiety są przecież takie delikatne i uczuciowe. Jeśli tak, to naprawdę anachroniczne myślenie ze starych romansów i „Ani z Zielonego Wzgórza”.

Nie ma takiego bicia

- Koleżanka była w klubie, oczywiście głośno i tak dalej. Facet proponuje: jedziesz na dwa baty? Ona: co? On powtarza: Napijesz się herbaty? Myślisz, że źle usłyszała?

Oni sobie w ten sposób sondują sytuację, która chętna – żartuje Laura Breszka, aktorka.

- Dziewczyny opowiadają mi o wielu takich urokliwych sytuacjach. Teksty na dzień dobry, typu: „Zawsze tyle mówisz?” są na porządku dziennym. I wszystkie szczere wyznania w trakcie i po seksie: „Nie krzycz tak, bo ogłuchnę”, „Myślałem, ze jesteś szczuplejsza”, „Twój tyłek w ciemności wyglądał lepiej” i tak dalej. Wszystko autentyki. Przy tym ostatnim koleś upierał się 10 sekund później, że wcale tego nie powiedział. Trzeba mieć tupet. Ma szczęście, że podobno nie ma pozycji, w której kobieta widzi męski tyłek.

Aleksandra Różdżyńska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.