12.06.2018 17:43

Crybaby Bridges, czyli nawiedzone „płaczące mosty" w Stanach Zjednoczonych. Co na nich straszy?

W różnych częściach Stanów Zjednoczonych możemy natrafić na nawiedzone mosty. Amerykanie określają takie miejsca jako Crybaby Bridge, a wszystko z powodu dotyczących ich smutnych legend, których bohaterami najczęściej są dzieci i ich matki. Poznajcie najbardziej przerażające z nich.

Most
foto: shutterstock.com

Ta nazwa nadawana jest rzekomo nawiedzonym mostom zlokalizowanym w różnych zakątkach Stanów Zjednoczonych. W miejscach tych, w przeszłości, doszło do tragicznych wydarzeń, których ofiarami były najczęściej małe dzieci oraz ich matki. Według miejskich legend można na nich doświadczyć wielu niepokojących zjawisk, takich jak dziecięcy płacz, dziwne stukanie czy  obecność tajemniczych postaci. Poznajcie najbardziej niepokojące historie, które miały miejsce na amerykańskich Crybaby Bridge.

The Screaming Bridge of Maud Hughes Road, Ohio

Most ten znajduje się w stanie Ohio i podobno w jego okolicy straciło życie ponad 36 osób. Odwiedzający go ludzie widywali również postacie przypominający duchy, tajemnicze światła, pociągi widmo oraz przeraźliwe krzyki, stąd też nazwa „Krzyczący most”. Mówi się, że upiorne wrzaski wydają tragicznie zmarłe tam osoby. Wiele wypadków czy też samobójstw związanych jest ze znajdującymi się poniżej mostu torami kolejowymi. Jedną z nich jest historia dwóch mężczyzn, którzy zostali śmiertelnie poparzeni wskutek eksplozji lokomotywy. I chociaż z czasem okazało się, że do wypadku doszło w całkowicie innym miejscu, z niewiadomych powodów jest on łączony z mostem na Maud Hughes Road.

Z miejscem związanych jest wiele innych legend, jak na przykład historia o pewnej parze, której samochód zepsuł się na moście. Mężczyzna wyszedł z pojazdu, żeby poszukać pomocy, natomiast jego partnerka została w środku. Jednak, gdy po pewnym czasie wrócił na miejsce kobieta już nie żyła. Okazało się, że powiesiła się na moście. Inna historia, która jest w zasadzie charakterystyczna dla Crybaby Bridge, mówi o matce, która zrzuciła z mostu swoje dziecko, po czym odebrała sobie życie przez powieszenie.

Screaming Bridge

Sarah Jane Bridge, Teksas

Ze znajdującym się w Teksasie mostem wiąże się wiele legend. Niektóre z nich przedstawiają Sarah Jane jako zrozpaczoną matkę, inne zaś twierdzą, że była ona tragicznie uśmierconym niemowlęciem. Jedna z historii opowiada o czasach Wojny Secesyjnej. Pewna kobieta mieszkała samotnie na skraju lasu wraz ze swoim nowonarodzonym dzieckiem, podczas gdy jej mąż był uczestnikiem walk. Kiedy do jej domu zbliżały się wojska Unii Sarah Jane zapakowała swoją pociechę do wiklinowego koszyka, który potem ukryła pod pobliskim mostem. Następnie wróciła do domu i powiesiła się. Ponoć w nocy w lesie można dostrzec światło przypominające lampion i usłyszeć zrozpaczone krzyki i jęki. Mówi się, że to właśnie Sarah Jane szukająca swojego dziecka.

Inna wersja opowieści mówi o niemowlęciu imieniem Sarah Jane, które zostało brutalnie zamordowane. Człowiek, który wcześniej uśmiercił matkę dziewczynki, później zrzucił ją z mostu do rzeki pełnej aligatorów. Latem z mostu słychać dziecięcy płacz, a w lesie widywany jest podobno duch bezgłowej kobiety szepczącej imię córki.

Spook Bridge, Teksas

Spook Bridge, nazywany również Crybaby Bridge, to kolejny przykład nawiedzonego mostu ze stanu Teksas. Jedna z dotyczących tego miejsca legend przedstawia tragiczną śmierć matki i jej trojaczków. Kobieta spieszyła się do domu, aby przygotować mężowi kolację. W pewnym momencie straciła panowanie nad samochodem, doprowadzając do wypadku, w którym zginęła wraz ze swoimi dziećmi. Wśród okolicznych mieszkańców krążą pogłoski, że gdy przejeżdżając w nocy mostem zgasisz silnik pojazdu, wyłączysz wszystkie światła i zatrąbisz trzy razy, wówczas usłyszysz płacz trojaczków. Niektórzy mówią również, że w okolicy mostu można spotkać matkę dzieci, nazywaną przez miejscowych Glinianą Damą, a to ze względu na dużą zawartość tej skały znajdującą się pod mostem.

Crybaby Creek, Południowa Karolina

Jednym z najstarszych i najchętniej odwiedzanych przez miłośników zjawisk paranormalnych nawiedzonym mostem jest Crybaby Creek w Południowej Karolinie. Podobno wieczorem 1940 roku samochodem przejeżdżała nim matka z małym dzieckiem. Kobiecie bardzo wyczekiwała powrotu do domu, miała się bowiem spotkać z dawno nie widzianym mężem, który walczył na wojnie. W pewnym momencie jednak pojazd zbytnio przyspieszył doprowadzając do wypadku. Kobieta została wyrzucona z samochodu i mimo dochodzącego z ciemności płaczu, nie była w stanie odnaleźć swojego potomka. W miarę poszukiwań odgłosy dziecka były coraz cichsze, aż w końcu całkowicie ustały.

W latach 50. ubiegłego wieku most został zamknięty. Obecnie znajduje się na terenie rezerwatu przyrody i wciąż można po nim przejść pieszo. Podobno od czasu słychać na nim płacz zaginionego dziecka. Niektórzy twierdzą również, że nadal widują postać matki, która wciąż go szuka.

Crybaby Creek

Mosty w Blackstone, Virginia i Alderson, Oklahoma

W miejscowości Blackstone w stanie Virginia również znajduje się nawiedzony most. Podobno w jego okolicy życie straciło kilkoro dzieci. Nie wiadomo jednak czy były one wynikiem nieszczęśliwego wypadku czy też zwykłym morderstwem. W związku z tragicznymi wydarzeniami na moście można doświadczyć wielu upiornych zdarzeń. W miejscu jest ponoć wyczuwalna zła energia, nocą słychać dziecięcy płacz, a czasem można spacerującą po okolicy płaczącą kobietę. Legenda głosi, że jeżeli rozsypie się na powierzchni mostu trochę talku zobaczysz na nim ślady dziecięcych stóp.

Z mostem zlokalizowanym w mieście Alderson w stanie Oklahoma wiąże się kolejna smutna historia. Według legend kobieta wielokrotnie gwałcona przez swojego ojca zrzucała z niego do rzeki niechciane niemowlęta. Jak zeznają okoliczni mieszkańcy w nocy z mostu można usłyszeć dziecięcy płacz. Czasem również w rzece pojawia się postać tajemniczego, błyszczącego mężczyzny.

Przedstawione powyżej historie to tylko niektóre z wielu legend jakie krążą wokół amerykańskich mostów. Czy legendy o Crybaby Bridge są prawdą? To już trzeba by sprawdzić na własnej skórze, jednak pamiętajmy, że w każdej legendzie znajduje się ziarnko prawdy.

Olga Konarzycka
Tagi: Archiwum Tajemnic