21.12.2018 12:49

Czy przepowiednie na 2018 się spełniły? Te zapowiedziane wydarzenia miały miejsce w rzeczywistości

Czy przepowiednie się sprawdzają? Które z przepowiedzianych na 2018 rok wydarzeń miały miejsce w rzeczywistości? Który z jasnowidzów trafnie przepowiedział przyszłość? Zapraszamy na kolejny odcinek Archiwum Tajemnic, w którym odpowiemy na te pytania.

Przepowiednie na 2018 rok się sprawdziły?
foto: Shutterstock

Ludzie od zawsze starali się dowiedzieć co ich czeka w przyszłości. Obecnie w czasach rozwiniętej nauki i technologii wróżby, horoskopy i przepowiednie są tak samo (lub nawet bardziej) popularne, jak dawniej. Jak wynika ze statystyk ponad połowa Polaków czyta horoskopy. Co siódmy chociaż raz w życiu odwiedził wróżkę. Nasze teksty o przepowiedniach również cieszą się niesłabnącą popularnością. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy prorocy mieli rację i czy któremuś z nich udało się trafnie przepowiedzieć, co stanie się w 2018 roku. 

Przepowiednie proroków na 2018 rok sprawdziły się?

W Archiwum Tajemnic Antyradio.pl przeanalizowaliśmy kilkanaście najważniejszych przepowiedni na 2018 rok. Pod lupę wzięliśmy proroctwa Nostradamusa, przewidywania Michela Hayka oraz wizje Krzysztofa Jackowskiego. Rezultat jest naprawdę przerażający - wiele zapowiedzi okazało się trafnych i naprawdę się wydarzyło.

>> Zobacz: 5 najciekawszych przepowiedni na 2018 rok <<

Przepowiednie na 2018: Nostradamus

Interpretatorzy przepowiedni Michaela de Nostre-Dame uważają, że jasnowidz z XVI wieku przepowiedział globalne ocieplenie, którego szczyt miał przypadać właśnie na 2018 rok. Globalne ocieplenie miało doprowadzić do tego, że „niebo się otworzy, a pola zaczną płonąć żywcem”. Tego samego zdania był również Krzysztof Jackowski, który twierdził, że lato 2018 będzie wyjątkowo upalne. Na ile tegoroczne lato było wyjątkowe, oceńcie sami. Niemniej jednak świat nawiedziło kilka klęsk żywiołowych związanych z suszą, która dotknęła nie tylko Europę, ale także Antypody. Przykładem może być ogromna burza piaskowa, która pokryła dużą część Australii. Miała ona rekordową długość ponad 500 kilometrów i pokryła niemal cały australijski stan Nowa Południowa Walia.

Burza piaskowa w Australii

Przepowiednie na 2018: Michel Hayek

Libański jasnowidz Michel Hayek również opublikował listę przepowiedni na 2018 rok. Pod koniec grudnia 2017 pojawił się w libańskiej stacji MTV i przeczytał z kartki listę nadchodzących wydarzeń. Jego przepowiednie... sprawdziły się w niemal stu procentach. W pierwszej kolejności Hayek oświadczył, że widzi czarne chmury zbierające się nad wieloma czołowymi europejskimi politykami, szczególnie Angelą Merkel, Theresą May oraz Emmanuelem Macronem, który znajdzie się ponadto w jakimś wielkim niebezpieczeństwie (protest "żółtych kamizelek", ranni i zabici na ulicach Paryża). Później dodał że w Pałacu Buckingham wybuchnie skandal (ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle). "Arabski Nostradamus" przepowiedział także serię zamachów terrorystycznych w Europie w 2018 (zamach w Carcassonne, Trèbes oraz Strasburgu).

Na tym nie koniec rewelacji. Prorok zapowiedział bowiem, że we Włoszech dojdzie do katastrofy komunikacyjnej o niespotykanej skali (zawalenie się wiaduktu autostrady A10 w Genui 14 sierpnia 2018) a także paniki na Wall Street i kryzysu finansowego (tąpnięcie na Wall Street 24 października 2018). Hayek mówił również o bardziej "przyziemnych" sprawach: niesamowita wiadomość zelektryzuje fanów Adele (tak wychudzonej i źle wyglądającej Adele nikt się nie spodziewał) oraz niespodziewanym wydarzeniu, które wstrząśnie Realem Madryt (Cristiano Ronaldo odszedł z Realu Madryt, z kolei dziennikarz Jorge Ramon oskarża hiszpański klub o ustawienie losowania par 1/8 finału Ligi Mistrzów).

Katastrofa w Genui

Przepowiednie na 2018: Krzysztof Jackowski

Wspomniany wcześniej, najsłynniejszy polski jasnowidz, Krzysztof Jackowski pod koniec 2017 roku również trafnie przewidział suszę oraz krach na giełdzie. Nie miał także dobrych wieści dla kibiców piłkarskich i twierdził że "jeśli Polacy wyjdą z grupy, to z wielkim trudem, a potem i tak polegną z powodu małego państewka". Jakby tego było mało Jackowski przepowiedział, że w wyborach samorządowych znacznie spadnie poparcie dla PIS, a na przełomie roku trafnie przewidział zmianę na stanowisku premiera Polski. Niestety tegoroczna zima zapowiada się wyjątkowo źle - w 2018 ma nastąpić zima stulecia.

Przepowiednie na 2019 rok dla Polski i świata 

Czy przewidywania i prognozy na 2019 rok są lepsze? Niestety, nie będzie zbyt ciekawie. Jasnowidzowie i prorocy zapowiadają, że czekają nas katastrofy, afery, chaos, III wojna światowa a nawet koniec świata. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Przerażające przepowiednie na 2019 rok dla Polski i świata. Co strasznego przepowiedzieli prorocy? 

Romana Makówka
Tagi: Archiwum Tajemnic