29.11.2019 16:05

Mieszkańcy Zimbabwe twierdzą, że atakują ich gobliny. Szamani są bezradni

W Zimbabwe praktykowanie czarów jest przestępstwem, jednak w wielu wiejskich regionach ludność nadal wierzy w magię, złe duchy i gobliny.

Gobliny w Zimbabwe
foto: Shutterstock

Ataki goblinów w Zimbabwe nie są rzadkością. W lokalnej prasie i telewizji regularnie pojawiają się doniesienia o napaściach na ludzi przez rozmaite nadprzyrodzone siły. Mieszkańcy najczęściej nazywają je goblinami.

Zimbabwe: Szkoły i szpitale zamknięte z powodu goblinów

Ludzie boją goblinów do tego stopnia, że okresowo wybuchają zamieszki w związku z pogłoskami pojawieniu się ich w różnych częściach kraju.

Jak informował serwis Allafrica, w październiku 2013 roku w Zimbabwe zamknięto z powodu rzekomego ataku goblinów cztery szkoły podstawowe. Ich dyrekcje i lokalne władze twierdzili z całą stanowczością, że uczniowie byli terroryzowani przez dziwne stwory. Sprawa stała się na tyle poważne, że przerażeni rodzice przestali wysyłać swoje dzieci na zajęcia.

III wojna światowa
III wojna światowa
Przeczytaj także Przerażająca przepowiednia z Afryki: III wojna światowa, Franciszek ostatnim papieżem

Niedługo później pracownicy jednej z placówek medycznych odmówili przyjścia do pracy i leczenia pacjentów, ponieważ uznali, że w obiekcie grasują gobliny. Pielęgniarki i personel medyczny przeniosły się do innych miejsc pracy, a mieszkańcy zostali pozbawieni na stałe opieki medycznej.

Jesienią 2018 wiosce Ziqaweni w strasznych okolicznościach zaczęły ginąć zwierzęta gospodarcze. Coś w bestialski sposób zbijało krowy i kozy. Sądząc po śladach, nie był to żaden z drapieżników zamieszkujących okoliczne tereny.

Panika i przerażenie sięgnęło zenitu, gdy w pobliżu wsi znaleziono ciała dwóch martwych chłopców. Dzieci zginęły w identycznych okolicznościach jak wcześniej zwierzęta.

Brak formalnych wyjaśnień spowodował, że mieszkańcy udali się do miejscowego szamana, który oczywiście oskarżył za incydent gobliny. Po odprawieniu stosownych rytuałów ataki na chwilę ustały, by powrócić ze zdwojoną siłą.

Ostatnie doniesienia o przerażających atakach goblinów pochodzą z serwisu The Manica Post. Informacja mówi o śmierci 10-osobowej rodziny, która zginęła w tajemniczych okolicznościach. Okoliczni mieszkańcy i szaman obwiniają o tragedię gobliny. Jak twierdzi szaman Madzibaba Nzira, w domu ofiar odnaleziono magiczne amulety i listę ofiar z okolicy.

Zobacz również: Przeklęta kurtka z Zimbabwe. Podobno zabiła już 20 osób

Tagi: Archiwum Tajemnic