24.03.2018 08:20

Morderca i gwałciciel pogrywa z wymiarem sprawiedliwości za pomocą kanału na YouTube?

Najstraszniejszy kanał na polskim YouTube dotyczy zaginionej przed 25 laty Anny Słowińskiej. Kto jest autorem nagrań? Czy zaszyfrowane informacje rzeczywiście prowadzą do rozwiązania zagadki zniknięcia dziewczyny?

Magiczny Świat Ani
foto: Magiczny Świat Ani/YouTube

Uważa się, że psychopatyczni mordercy są pozbawieni wszelkich uczuć. Łamią najsilniej zakorzenione tabu: śmierć i seks. Ich działania obnażają najstraszniejsze ludzkie perwersje. Samo morderstwo jest już czymś niewyobrażalnym, jak więc można zrozumieć kogoś, kto nie tylko zabija niewinną osobę, ale jeszcze współżyje z nią po śmierci i bezcześci jej ciało? Ale czy psychopaci, którzy budzą w nas grozę i obrzydzenie, są zdolni by odczuwać wyrzuty sumienia? Czy morderca jest w stanie ujawnić się po latach i przyznać się do winy? Czym tak naprawdę jest youtubowy kanał Magiczny Świat Ani -  grą, interaktywnym horrorem czy zaszyfrowaną historią straszliwej zbrodni opowiedzianej z perspektywy mordercy... lub poszkodowanej kobiety?

Opis kanału brzmi jednoznacznie: 
„29 maja 1993 r. zaginęła 20-letnia studentka Anna Słowińska. Ostatni raz widziana była w godzinach wieczornych 27 maja 1993 w swoim domu. Zaginiona miała w chwili zaginięcia około 165 cm wzrostu, proste włosy do ramion w kolorze blond z grzywką do brwi oraz niebieskie oczy. Do chwili obecnej zaginiona nie nawiązała żadnego kontaktu z najbliższą rodziną. W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji o Annie Słowińskiej prosimy o natychmiastowy kontakt”.

Playlistę składa się w tej chwili z jedenastu filmów z enigmatycznymi tytułami i opisami (również w języku angielskim). Całość utrzymana jest w klimacie starych kaset video i stylistyką przypomina nie mniej zagadkową „Krainę Grzybów”.

Większość klipów, poza tym, że wzbudza grozę i obrzydzenie, zawiera zaszyfrowane przekazy dotyczące zaginionej (zamordowanej?) dziewczyny. Ale na tym nie koniec. Odszyfrowując zagadki, jesteśmy w stanie dotrzeć do „ukrytych” przekazów, których nikt o zdrowych zmysłach, nie jest w stanie spokojnie obejrzeć. Wszystko składa się w historię brutalnie torturowanej, molestowanej seksualnie i w niewyobrażalny sposób zabitej studentki, której ciała do dziś nie udało się odnaleźć. Historia miała miejsce najprawdopodobniej w Kaliszu, ale co do tego nie ma absolutnej pewności. 

Pierwszy z filmów został opublikowany 10 września 2017 roku i nosi on tytuł „Krystalizacja kości / Bone crystallization”. W opisie możemy przeczytać, że: „Kości krystalizują wyłącznie w warunkach prawdziwej miłości”. Pierwsza scena ma na celu pokazanie widzom, że każdy z nas może zaginąć bez śladu, bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdujemy. Potem pokazuje się nam postać przerażonej, jasnowłosej kobiety w polu kukurydzy i ciało bezwładnie leżące na ziemi. Klip kończy obraz małego jeziora położonego gdzieś, w głębokim lesie.

Ścieżka dźwiękowa zawiera alfabet Morse'a, który po odszyfrowaniu brzmi: „POMÓŻ MI”.

Magiczny Świat Ani

Kolejna historia pojawia się już cztery dni później. Anno Domini 1993” jest obrzydliwe i piekielnie przerażające. Ania wybiera w nim robaki, pełzające w jej wnętrznościach umieszczonych w kuchennej misce. W przebitkach widać dziewczynkę w pierwszokomunijnej sukience i jakieś ohydne śmietnisko w lesie. W tle słychać nagranie z archiwum Policji, na którym matka zgłasza zaginięcie córki oraz fragment programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...”. 

Jest też przebitka z portretem dziewczyny, na którym z oczu ofiary wystają gałęzie. Co bardziej dociekliwi internauci dopatrzyli się w tym obrazie przeróbki zdjęcia Barbary Brylskiej, aktorki, której córka zginęła tragicznie 15 maja 1993 w wypadku samochodowym w Brzezinach.

Magiczny Świat Ani/YouTube

Opublikowany 11 października 2017 film „Czy myśmy się już nie spotkali? / Haven't we met before?”, którego opis brzmi: „ Chcąc nie chcąc w końcu podniosła wzrok i spojrzała mu prosto w oczy”. Wśród szumu starego telewizora daje się w nim usłyszeć zmodulowany głos, literujący słowo „PRZYWIDZENIA”.

Klip „O pięknej Krystynie i jej cudownym śnie / About beautiful Krystyna and her wonderful dream” pojawił się 13 października 2017. 
Akcja dzieje się w piwnicy, w której być może przetrzymywano lub pozbawiono życia dziewczynę. Dodatkowo są w nim dwa zaszyfrowane kodem Morse'a zdania: „O CZYM NIE WIE MAMA” oraz „BYŁA TAKA PIĘKNA”. Kończący klip ciąg znaków, prowadzi do Tumblra, a z niego do ukrytego filmu na YouTube: 

W filmie „3...2...1...” pojawia się kolejny ciąg znaków, który po odszyfrowaniu pokazuje nam policyjną notatkę, sporządzoną przez sierżant sztabową Oliwię Zalewską 31 maja 1993 roku:

Magiczny Świat Ani/YouTube

Jedna z zagadek prowadzi również do wycinka z gazety, który informuje o zaginięciu dziewczyny. Jednak nie jest ona tak zupełnie jednoznaczna. Oprócz notatki i zdjęcia Ani kawałek zniszczonej gazety pokazuje również inny artykuł, mówiący o tym, że harcerze znaleźli ciało kobiety w jeziorze. Sekcja wykazała że, ciało było pozbawione zębów, a w śmierć były zamieszane osoby trzecie. Na jednym z filmów Ania ma zasłonięte zęby. Czy jest to przypadek, czy za obiema sprawami stoi ta sama osoba?

Magiczny Świat Ani/YouTube

Ciekawą sprawą są również, odnalezione na śmietniku, osobiste rzeczy zaginionej oraz pamiętnik, którego większe fragmenty widać w jednym z ukrytych filmików.

W odcinku „Bezcielesność rzeczy martwych / Disembodiedness of the dead things”, którego opis brzmi „Po co to w ogóle jest? / What is it for anyways?”, można znaleźć kod binarny i link do Tumblra, na którym pojawia się dźwięk. Po jego konwersji znajdujemy kolejny ukryty link:

Ostatni z filmów pokazał się 23 marca 2018 roku. Nosi tytuł „9. Pewien czerwcowy wieczór / One evening in June”. Internauci od razu rozszyfrowali w nim kolejna zagadkę - umieszczony na Tumblr akt urodzenia dziewczyny:

Magiczny Świat Ani/YouTube

Film przedstawia dziewczynki na huśtawkach, obserwowane przez niezidentyfikowaną osobę (porywacza?), wnętrze jakiegoś domu oraz telefon (podpowiedź jak zdobyć pierwsze hasło). Całość bardzo mocno powiązana jest z Instagramowym kontem magicznyswiatani”. Film zawiera również drugi link, do którego potrzebne jest hasło. Druga z zagadek jak dotąd nie została rozszyfrowana. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Archiwum Tajemnic