18.04.2019 10:50

Pożar katedry Notre-Dame został przepowiedziany w animacji z 2012 roku? Szokujące nagrania trafiły do sieci [WIDEO]

Brzmi niewiarygodnie: "I, Pet Goat II", animacja sprzed 7 lat, pokazuje moment zawalenia się iglicy Notre-Dame i pożar katedry.

I, Pet Goat II
foto: East News / kadr z wideo

"I, Pet Goat II" to krótki animowany film autorstwa kanadyjskiego reżysera Loisa Lefebvre'a. Obraz powstał w 2012 roku w kanadyjskim studiu Heliofant. Za animację odpowiada Nadine Lavoie, zaś niesamowitą muzykę stworzyli Tanuki Project (Gilles Roisan i Nady Marro). Całość trwa nieco ponad 7 minut.

Fabuła nawiązuje do Biblii i mitologii egipskiej a także fragmentów wydarzeń, które obejmują dziedziny historii, polityki, wojny, okultyzmu i duchowości. Całość rozgrywa się w apokaliptycznej scenerii. Wielu internautów traktuje "I, pet goat II" jako apel przeciwko sterowaniu naszym postępowaniem przez grupę ludzi, która trzyma władzę nad światem.

Notre Dame w  Assassin’s Creed: Unity
Notre Dame w  Assassin’s Creed: Unity
Przeczytaj także Notre-Dame - Assassin’s Creed: Unity pomoże w odbudowie katedry

Tytuł animacji jest nawiązaniem do książki dla dzieci "The Pet Goat", utworu czytanego przez prezydenta Busha w Emma Booker School, w Sarasocie, podczas zamachów z 11 września.

"I, Pet Goat II": proroctwo pożaru katedry Notre-Dame.

"I, pet goat II" od wielu lat niezmiennie wzbudza silne kontrowersje. Obraz pełny niemych wiadomości, tajemniczych symboli czy teorii spiskowych, skłania bowiem do chwili refleksji nad porządkiem świata.

W scenie o której mowa, widzimy postać Chrystusa. Za jego plecami, po lewej stronie, znajduje się katedra, która w pewnym momencie zaczyna się walić. Nie jest to przypadkowy kościół, który tylko przypomina budowlę z Paryża. Kilka sekund wcześniej pokazany jest gargulec, który tuż po dzwonniku i dwóch charakterystycznych wieżach jest najbardziej kojarzonym elementem budowli.

Gargulec

Co ciekawe w oczach Chrystusa odbijają się płomienie, dokładnie tak samo jak w oczach strażaków gaszących obiekt i ludzi obserwujących pożar.

I, Pet Goat II

Na początku sceny (jak i w całym filmie) postać Chrystusa ma na głowie cierniową koronę, która znika wraz z zawaleniem się wieży. Jak wiemy pożar katedry Notre-Dame zagroził nie tylko samej budowli. Znajdowały się w niej również liczne dzieła sztuki i zabytki, w tym jedna z najważniejszych relikwii całego chrześcijaństwa - Korona Cierniową Chrystusa.

I, Pet Goat II

Jakim cudem twórcy "I, Pet Goat II" mogli przewidzieć pożar katedry Notre-Dame? Czy był to tylko i wyłącznie niesamowity przypadek? Przyglądamy się tej sprawie ze szczególnym zainteresowaniem a o nowych faktach będziemy Was informować na bieżąco w Archiwum Tajemnic.

Tagi: Archiwum Tajemnic