28.10.2019 15:11

Przerażające proroctwa Stephena Hawkinga: "Śmierć Ziemi jest tylko kwestią czasu"

Kiedy nastąpi koniec świata? Straszne przepowiednie Stephena Hawkinga.

Proroctwa Stephena Hawkinga
foto: Shutterstock

Stephen Hawking był najsłynniejszym współczesnym naukowcem na świecie i jednym z najbardziej znanych w historii. Jako fizyk teoretyczny sformułował wiele przełomowych teorii naukowych, przede wszystkim z dziedziny astrofizyki.
 
Hawking słynął ze śmiałych teorii i oryginalnego podejścia do nauki jednak przyszłość Ziemi widział w wyłącznie czarnych barwach. Brytyjski astrofizyk nie miał złudzeń – wizje nagłego kataklizmu, wojny atomowej lub groźnego wirusa traktował bardzo poważnie

Do 2600 roku Ziemia nie będzie mogła wyżywić ludzkości

Liczba ludności na świecie wynosi ponad 7,5 mld, a powierzchnia naszej planety niestety się nie rozrasta. Liczba ludzi na Ziemi podwaja się co 40 lat. Ludzi przybywa, ponieważ liczba narodzin trzykrotnie przewyższa liczbę zgonów.

Wynika to z postępu w medycynie, higienie oraz ze wzrostu poziomu życia. Według słów Stephena Hawkinga Ziemia nie jest w stanie wytrzymać takich obciążeń i wkrótce zacznie brakować żywności, surowców i wody.

Zdaniem naukowca populacja Ziemi będzie rosnąć, zużycie energii wzrośnie, a sama planeta zmieni się w "płonącą ognistą kulę".

Kolonizacja innych planet

Według przepowiedni Stephena Hawkinga, koniec świata w 2600 roku jest niestety optymistycznym założeniem. Jak twierdził naukowiec, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zginiemy wcześniej w wyniku wojny nuklearnej lub epidemii, powstałej z powodu genetycznie modyfikowanych wirusów lub globalnego ocieplenia wywołanego przez człowieka.

Jak twierdził Stephen Hawking:

"

Śmierć Ziemi jest tylko kwestią czasu. Ludzkość może przetrwać tylko dzięki kolonizacji kosmosu. W ciągu następnych 50-100 lat niezwykle ważne jest dla nas założenie na innych planetach osad na co najmniej kilka tysięcy ludzi, zwierząt, roślin i owadów. Całkiem możliwe jest zbudowanie pierwszych placówek na Księżycu i Marsie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat.
Moim zdaniem w kolejnym tysiącleciu wymrzemy, jeśli nie wymyślimy sposobu, jak opuścić planetę. "

Ziemia podzieli los Wenus już za 200 lat

Globalne ocieplenie sprawi, że życie na naszej planecie stenie sie nie do zniesienia. Stephen Hawking przedstawił taką teorię w drugim odcinku swojego projektu "Ulubione miejsca Stephena Hawkinga'.

Naukowiec i wizjoner powołał się na badania NASA, według których cztery miliardy lat temu Wenus przypominała Ziemię. Planetę pokrywała roślinność, a temperatury były zbliżone do panujących na Ziemi. Według naukowców kumulacja gazów cieplarnianych w atmosferze "rozgrzała" Wenus do 460 stopni Celsjusza.

Koniec świata
Koniec świata
Przeczytaj także Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów: Koniec świata nastąpi w 2020?

Hawking zapowiedział, że globalne ocieplenie zmieni Ziemię w martwą planetę jak Wenus, a początek tego procesu rozpocznie się, gdy temperatura oceanu przekroczy 27 stopni.

Krytyczna ilość pary wodnej odparuje do atmosfery. Dojdzie wtedy do zamkniętego cyklu: wzrost temperatury oceanu pociągnie za sobą niekontrolowane ogrzewanie się naszej planety, a Ziemia zamieni się w ogniste piekło w ciągu zaledwie kilkuset lat.

Sztuczna inteligencja

"

Bądźmy szczerzy, historia ludzkości to w większości historia głupoty "

- stwierdził podczas wykładu w Cambridge Stephen Hawking.

Brytyjski fizyk był poważnie zaniepokojony badaniami nad sztuczną inteligencją. Wspólnie z Elonem Muskiem i setkami innych ekspertów, podpisał list otwarty, w którym wzywał do zaniechania prac nad autonomiczną bronią.

"

Rozwój sztucznej inteligencji może przybliżyć nas do końca ludzkiej rasy. Nie możemy dziś do końca przewidzieć, co się stanie, gdy nasz własny rozum, nasza inteligencja zostaną dodatkowo wzmocnione przez siłę AI (artificial intelligence). "

- argumentował naukowiec.

Według słów naukowca jeden z głównych problemów dotyczy tego, kto kontroluje sztuczną inteligencję. W jednym z wywiadów naukowiec posunął się do stwierdzenia, że rozwój sztucznej inteligencji może się wiązać z końcem rodzaju ludzkiego.

Zobacz również: Przerażający testament norweskiej Baby Wangi. Jakie będą przyczyny wybuchu III wojny światowej?

Romana Makówka
Tagi: Archiwum Tajemnic