10.07.2018 13:27

Świnia z ludzką twarzą urodziła się w Chinach. Mieszkańcy twierdzą, że to demon

W chińskiej prowincji Guandong przyszło na świat prosię. Niby nic nadzwyczajnego. A jednak zwierzątko miało niezwykle dziwnie zdeformowaną twarz, przez co niektórym przypominało człowieka.

Świnka
foto: kadr z wideo Daily Mail „Piglet with a humanlike face was born in southern China village - Daily Mail"

Pod koniec czerwca 2018 roku w miejscowości Jiangmen w Chinach pewien farmer dokonał nadzwyczaj dziwnego odkrycia. Wśród nowonarodzonych prosiąt zauważył jednego o bardzo osobliwym wyglądzie. Zwierzątko urodziło się mocno zdeformowane i wyraźnie osłabione. Było chude i blade, a na jego czole uformowało się coś przypominającego trąbę. Najwięcej emocji wzbudził jednak pyszczek prosiaka.

Świnka

Czy przypominające człowieka prosię było demonem?

Właściciel zwierzęcia postanowił uwiecznić jego nadzwyczajny wygląd na nagraniu, które zamieścił w internecie. Film szybko zdobył popularność w mediach społecznościowych. Niektórzy internauci twierdzili bowiem, że jego pyszczek do złudzenia przypomina ludzkiego noworodka. Mało tego, mieszkańcy Jiangmen uważają nawet, że schorowane zwierze jest wcieleniem demona.

Deformacje świni były efektem genetycznej mutacji

W rzeczywistości świnka nie ma nic wspólnego z siłami nieczystymi. Jej wygląd jest za to wynikiem genetycznej mutacji, w wyniku której jej oczodoły połączyły się w jedną gałkę. Do deformacji doszło wskutek niedorozwoju przedmózgowia.

Już po samym obejrzeniu nagrania zamieszczonego przez jej właściciela możemy zauważyć, że zachowuje się inaczej niż większość zwierząt. Jest słaba i ma wyraźnie trudności z oddychaniem. Niestety zdeformowane prosiątko przeżyło zaledwie dwa dni.

Jeżeli interesują was dziwaczne mutacje koniecznie zajrzyjcie również do artykułu o kryptydach, zmutowanych hybrydach ludzi i zwierząt oraz potworze z zamku Glamis.

Olga Konarzycka
Tagi: Archiwum Tajemnic