25.07.2018 12:28

Tajemnicze dzieci indygo. Czy część populacji posiada specjalne zdolności?

Niektórzy wierzą, że na świecie istnieją jednostki o szczególnych zdolnościach tzw. dzieci indygo. Kim są i jaka jest ich misja na Ziemi?

Dzieci indygo
foto: shutterstock.com

Pewnie nie raz słyszeliście rozmaite historie o osobach z ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Istnieje wielu ludzi, którzy potrafią przepowiadać przyszłość, są odporni na ból, mogą porozumiewać się z zaświatami lub doświadczają niewytłumaczalnych zdarzeń. Na pewno pamiętacie historię z Sosnowca rodem ze Stranger Things. Najczęściej tego typu zdarzenia to jednak pojedyncze przypadki. A co jeśli okaże się, że szczególnie uzdolniona jest duża część naszej populacji? Kim są tajemnicze dzieci indygo?

Dzieci indygo – specjalnie uzdolnione jednostki

Pojęcie dzieci indygo najczęściej łączone jest z buddyzmem. Podobno na świecie istnieje grupa wybitnych jednostek, która ma za zadanie wyznaczyć kierunek rozwoju ludzkości i uchronić naszą cywilizację przed zagładą. Najczęściej przychodzą oni na świat, aby przygotować ziemską populację do wkroczenia w nową erę. Ich aura jest ponoć koloru indygo. Pierwsze dzieci indygo zaczęły pojawiać się w latach 50. i 60., jednak największa fala narodzin  miała miejsce w latach 70. Teoria o ich istnieniu była bardzo popularna wśród zwolenników filozofii New Age oraz hippisów.

To nie pierwszy raz, kiedy bohaterami nieprawdopodobnych historii stają się dzieci. Jeśli ciekawią was podobne tematy, zapoznajcie się z legendą o dzieciach z czarnymi oczami.

Dzieci indygo – jakie cechy posiadają?

Czym charakteryzują się dzieci indygo? Okazuje się, że posiadają oni szereg specjalnych cech i umiejętności, które znacznie odróżniają je od przeciętnych ludzi. Osoby, które uważają siebie za indygo twierdzą, że są „starymi duszami”. Odznaczają się bowiem niezwykłą intuicją i wrodzoną inteligencją. Posiadana przez nich wiedza nie jest jednak wynikiem studiowania ksiąg czy wieloletniej nauki – ona po prostu w nich jest. Mówi się nawet, że posiadają coś rodzaju wszechwiedzącego trzeciego oka i są w stanie „czytać ze wszechświata”.

Dzieci indygo z reguły są niezwykle uzdolnione i kreatywne oraz mają liczne talenty. Nie przekłada się to jednak na ich edukację. Zwyczajne lekcje ich nudzą i dlatego też nie przywiązują do nich większej wagi. Poza szkołą dążą jednak do nieustannego samodoskonalenia się. Mogą również wykazywać nadzwyczajnie zdolności poznawcze, takie jak telepatia czy jasnowidzenie. Ponoć są w stanie wyczuwać kryjące się w ludziach zło i nie poddają się manipulacji.

Dzieci indygo są klasycznymi indywidualistami, które dokładnie wiedzą, czego chcą. Mają pełną świadomość swojej inności, jednak nie zamierzają dopasowywać się do reszty. Oczekują raczej, że inni stworzą im odpowiednie warunki do funkcjonowania.

Dzieci indygo mają ocalić ludzkość przed zagładą

Specjalnie uzdolnione jednostki mają za zadanie skierować ludzkość na właściwą ścieżkę, tak by uchronić świat przed kataklizmem. Mają być prekursorami zmian, które uzdrowią gatunek ludzki. Dlatego też są mocno uduchowieni i związani z naturą. Są bardzo zdeterminowani w osiągnięciu swoich celów. I chociaż z reguły przepełnia ich dobroć, gdy ktoś stanie im na drodze, mogą stać się brutalni i bezwzględni. Osoby, uważające się za indygo twierdzą nawet, że „można ich zabić, ale nie zmusić”.

W wielu wierzeniach funkcjonuje teoria, iż na początku powstania świata kosmici (lub też według niektórych bogowie) wszczepili w ludzkie DNA tzw. „gen niewolnika”, czyniąc ich tym samym swoimi sługami. Ludziom indygo udało się jednak częściowo pokonać wadliwy genu, są więc zbuntowani i nie poddają się niczyjej władzy.

Chociaż wiele osób zainteresowanych duchowością wierzy w istnienie wyjątkowych jednostek, teoria ta często może być jedynie sposobem na uczynienie swojej pociechy wyjątkową. Mało tego, nierzadko niektóre „szczególne cechy” mogą być objawami ADHD, które w obliczu istnienia opowieści o dzieciach indygo zostają zwyczajnie zlekceważone przez ich rodziców.

A wy co sądzicie o tej teorii? Być może sami dostrzegacie u siebie cechy charakterystyczne dla dzieci indygo? Dajcie znać w komentarzach. Jeżeli interesują was inne teorie i niewyjaśnione zagadki, zajrzyjcie do Archiwum Tajemnic.

Olga Konarzycka
Tagi: Archiwum Tajemnic