29.10.2019 14:56

W Halloween czeka nas koniec świata? NASA pokazała przerażające zdjęcie Słońca

Przyszłość Ziemi maluje się w czarnych barwach. Prędzej czy później zgładzi nas Słońce.

Przerażające zdjęcie Słońca
foto: NASA/SDO

Od lat naukowcy z całego świata snują teorie o tym, co stanie się z Ziemią w momencie, gdy nasze Słońce zacznie umierać. Badacze z całego świata są zdania, że zbliżające się do kresu swojego życia i rozrastające się Słońce pochłonie naszą planetę.

Przy okazji zbliżającego się Halloween, NASA pokazała zdjęcie, które daje wiele do myślenia.

NASA pokazała przerażające zdjęcie Słońca

Przy okazji Halloween, naukowcy z NASA postanowili przypomnieć przerażające zdjęcie słońca, które zostało wykonane 8 października 2014 roku przez Obserwatorium Dynamiki Słońca (Solar Dynamics Observatory).

Co się stało w Rosji
Co się stało w Rosji
Przeczytaj także Słońce nie pojawiło się na niebie. Co stało się w Rosji? [WIDEO]

Satelita SDO został umieszczony  na orbicie geosynchronicznej 11 lutego 2010 roku, nachylonej do równika pod kątem 28,5°, na przecięciu ze 102 południkiem geograficznym zachodnim. Obserwatorium zapewnia niemal ciągłą widzialność Słońca.

Przerażające zdjęcie przedstawia aktywne regiony Słońca, które na tym obrazie wydają się jaśniejsze, ponieważ emitujące więcej światła i energii.

Ten obraz łączy w sobie dwa zestawy fal ultrafioletowych o ekstremalnej długości. Graficy NASA uzyskali w ten sposób fascynujący obraz przypominający Halloweenową dynię.

"

Nawet nasza gwiazda świętuje straszny okres przed Halloween – w 2014 roku, aktywne regiony na słońcu stworzyły wizerunek Jack-o’-lantern, który został zaobserwowany w świetle ultrafioletowy przez naszego satelitę "

– napisała NASA, publikując fotografię na swoim Facebooku.

Kiedy nastąpi koniec świata?

Przerażająca fotografia przypomina, że nawet jeśli nie spełni się żadna z przepowiedni o końcu świata to i tak Słońce zacznie zamieniać się w czerwonego olbrzyma, który pochłonie Merkurego, Wenus i Ziemię.

Żadne żywe organizmy nie mogą się przygotować na warunki towarzyszące śmierci Słońca. To, że nasza gwiazda spali Ziemię, jest na razie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem zagłady planety. 

Ludzkość jednak zniknie z powierzchni Ziemi jeszcze wcześniej. Jak twierdził Stephen Hawking, globalne ocieplenie zmieni Ziemię w martwą planetę jak Wenus, a nasz świat zamieni się za sprawą Słońca w ogniste piekło w ciągu zaledwie kilkuset lat.

Zobacz również: Jakie znaki zapowiedzą koniec świata? To wydarzy się przed apokalipsą

Tagi: Archiwum Tajemnic