20.12.2016 11:39

10 świątecznych piosenek do jazdy autem

Praktycznie na każdym kroku przypominamy sobie o nadciągającym okresie świąt Bożego Narodzenia. I to nie tylko zasługa przyozdobionych ulic, ale także piosenek odtwarzanych w centrach handlowych, czy w radiu.

10 świątecznych piosenek do jazdy autem
foto: materiały prasowe

Jednak jeśli wciąż Wam mało, możecie na dokładkę zaserwować sobie jeszcze więcej świątecznych brzmień. Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych na podstawie odpowiedzi 3000 ankietowanych przygotowało listę najlepszych świątecznych piosenek do jazdy samochodem. Przy okazji z przeprowadzonej sondy wynika, że jedynie 5% kierowców w okresie przedświątecznym woli podróżować pojazdem w ciszy ze względu na „wkurzające bożonarodzeniowe piosenki”. Po drugiej stronie znalazło się 7% osób, które ubierają nie tylko choinki, ale także swoje auta, przyozdabiając je różnymi błyskotkami.

Spośród 10 ulubionych piosenek kierowców wyłoniono następujące pozycje:

  1. Fairytale of New York – The Pogues feat. Kirsty MacColl
  2. I Wish It Could Be Christmas Everyday – Wizzard
  3. Merry Xmas Everybody – Slade
  4. Driving Home for Christmas – Chris Rea
  5. Do They Know its Christmas – Band Aid
  6. Last Christmas – Wham
  7. All I Want for Christmas – Mariah Carey
  8. Happy Xmas (War is Over) – John & Yoko And The Plastic Ono Band
  9. Wonderful Christmastime – Paul McCartney
  10. Baby, It’s Cold Outside – Tom Jones & Cerys Matthews

Przy czym Grant Mitchell, szef towarzystwa ubezpieczeniowego Co-operative Insurance przypomina o bezpieczeństwie w podróży:

"

Podczas gdy niemalże wszyscy cieszymy się dobrymi piosenkami, jako kierowcy powinniśmy pamiętać, by skupiać naszą pełną uwagę na drodze. Szczególnie w okresie wzmożonego ruchu, kiedy to ludzie jadą do swoich bliskich lub wybierają się na zakupy z myślą o prezentach pod choinkę. Skoncentrowanie na prowadzeniu jest najistotniejsze jeśli chcemy bezpiecznie dotrzeć do celu, unikając wypadków. "

Przy okazji firma ubezpieczeniowa zaleca, by pamiętać o wydłużonej drodze hamowania, a co za tym idzie – trzymaniu większych odległości względem pozostałych uczestników ruchu drogowego. W przypadku dłuższych podróży Grant Mitchell radzi sprawdzić stan techniczny pojazdu, upewnić się, że starczy nam paliwa na dojazd do miejsca docelowego. Do tego nie powinniśmy słuchać zbyt głośno muzyki, bo może to rozpraszać lub zachęcać do szybkiej jazdy. Jednak ponad wszystko do serca należy sobie wziąć zakaz prowadzenia auta w stanie odurzenia alkoholowego.

Nas z kolei doszły słuchy, że spośród świątecznych piosenek do jazdy samochodem, Święty Mikołaj najbardziej ceni sobie ten przebój:

A Wy jakie piosenki dodalibyście od siebie?

Tagi: Duperele