19.02.2016 10:53

15-latek skosił latarnię na parkingu w Polsce

Kamera monitorująca parking uchwyciła moment uderzenia Kii Soul w latarnię. Jak się potem okazało za kierownicą siedział 15-latek, który „doskonalił techniki jazdy”.

15-latek skosił latarnię na parkingu w Polsce
foto: kadr z wideo

Częstym procederem na parkingach jest nauczanie początkujących kierowców tego, jak należy obchodzić się z kołem kierowniczym, pedałami gazu, sprzęgła i hamulca oraz ręczną skrzynią biegów. W końcu osoba z większym doświadczeniem w prowadzeniu auta stara się przekazać swoje wszystkie mądrości, jednocześnie sprawiając pieczę nad tym, co się dzieje dookoła.

Zawsze może ona zawczasu zaciągnąć ręczny lub – choćby w nieznacznym stopniu – skorygować tor jazdy z miejsca pasażera pierwszego rzędu siedzeń. Prawdopodobieństwo, że zdarzy się coś złego jest zatem relatywnie znikome.

Gorzej jeśli na podbój parkingu w pojedynkę ruszy osoba, która praktycznie nie ma pojęcia o tym, jak prowadzić samochód. W końcu czynność ta wymaga trochę wprawy, obycia i podstawowej wiedzy na temat tego, co do czego służy… Potencjalnie większe szanse na powodzenie miałaby osoba doskonale radząca sobie za kierownicą gokarta oraz taka, która jest bardzo świadomym pasażerem i bacznie obserwuje zachowania samochodu oraz wszystkiego co ma miejsce dookoła.

W nieco gorszym przypadku scenariusz może potoczyć się zgoła inaczej i delikwent samodzielnie usiłujący okiełznać samochód może ostatecznie wylądować na pobliskiej latarni, zupełnie tak jak 15-latek na parkingu w Łęcznej:

Jedna z osób będąca na miejscu zdarzenia nie omieszkała nagrać z bliska konsekwencji lekkomyślnych czynów:

Na szczęście nastolatkowi nic się nie stało – lekarze badający jego stan w szpitalu stwierdzili brak poważniejszych obrażeń. Został oddany więc pod opiekę – z pewnością stęsknionych – rodziców.

Ciekawe jak bardzo byli oni źli za uszkodzenie przez niego całkiem nowoczesnego samochodu jakim jest Kia Soul drugiej generacji, sprzedawana od 2014 roku. Kosztowna lekcja...

Tagi: Duperele