06.04.2017 10:21

Chińczyk zbudował własną amfibię

Auto wjeżdżające do rzeki i przepływające na drugi brzeg to zdecydowanie niecodzienny widok.

Chińczyk zbudował własną amfibię
foto: kadr z wideo

Właśnie takimi obrazami mogli uraczyć się Chińczycy, którzy obserwowali w akcji Xionga Jiana, inwestora i mechanika. W wolnym czasie ten mężczyzna postanowił zbudować amfibię wykorzystując wyłącznie części pochodzące z dwóch starych pojazdów, w tym minivana. Sporo czasu poświęcił na ten projekt, co chwilę go dopracowując, o czym sam wspomniał:

"

Silnik samochodu był zamontowany z przodu, pod maską. Płynąc łodzią podczas skręcania woda wlewała się do jednostki, co nie było pożądane. Dlatego postanowiłem przenieść motor do tyłu, do bagażnika. Nim jednak fizycznie doszło do wprowadzenia tych zmian, dobrze się przygotowałem, dokonując należytych obliczeń i biorąc pod uwagę głębokość zanurzenia wynoszącą 20 centymetrów. "

Pojazd używany jest na co dzień. Spotkać go można w rzece Zhenzi. Amfibia może zabrać na pokład do 4 dorosłych pasażerów. Podczas poruszania się w wodzie potrafi rozwinąć prędkość ponad 32 km/h. W dodatku jest w stanie poruszać się do tyłu. Jednak jak uważa konstruktor, już wkrótce auto będzie mogło pochwalić się jeszcze lepszymi parametrami – ma być cichsze, wydajniejsze i szybsze.

Szczęśliwie Xionga Jiana w realizowaniu pasji wspierała jego żona:

"

To jego hobby. Wspieram go we wszystkim, co on lubi robić. "

Zobaczcie pojazd Chińczyka w akcji:

Niegdyś trójka prezenterów z Top GearJeremy Clarkson, Richard Hammond i James May – w jednym z odcinków również podjęła wyzwanie polegające na zbudowaniu amfibii. Najpierw każdy z nich musiał dojechać zwykłą drogą do zbiornika wodnego, a następnie na miejscu pokonać 2-milowy dystans w wodzie. Hammond za bazę wyjściową dla swojego pojazdu wybrał Volkswagena Type 2, podczas gdy Jeremy Clarkson zmodyfikował pickupa (Toyotę Hilux), a James May – Triumpha Heralda.

Chcielibyście mieć amfibię?

Tagi: Duperele