14.05.2016 14:13

Chris Evans: Płacą nam za dużo

Top Gear to jeden z najpopularniejszych programów motoryzacyjnych na świecie. Show osiągnęło ogromny sukces dzięki trójce byłych prezenterów – Jeremy’emu Clarksonowi, Richardowi Hammondowi i Jamesowi May’owi.

Chris Evans: Płacą nam za dużo
foto: kadr z wideo

Jednak przez wzgląd na zaistniałe w 2015 roku okoliczności, czołowy prezenter – Clarkson – został zwolniony przez BBC po tym jak uderzył producenta Oisina Tymona. Solidarnie z Jeremym zrezygnowali z „ciepłej posadki” Hammond i May. Trójkę dziennikarzy Brytyjska Korporacja Nadawcza zastąpiła pokaźną szóstką prezenterów, wśród których prym wiodą przede wszystkim Chris Evans i Matt LeBlanc. Uzupełnieniem składu są Sabine Schmitz, Chris Harris, Eddie Jordan i Rory Reid.

Zdaniem grającego pierwsze skrzypce Evansa, bycie częścią Top Gear to niesamowite doświadczenie. Jakby tego było mało – Chris przyznaje, że jest świetnie opłacany:

"

Myślę, że to nie jest nic odkrywczego, że ludzie, którzy żyją z tego co ja robię – w porównaniu do zwykłych osób – zarabiają przesadnie dużo. Wykonujemy taki zawód, dla którego inni byliby gotowi oddać swoje życie. Mało tego, gdyby było ich stać, to by płacili za to, żeby robić to, co my robimy, a nawet niekiedy te rzeczy nie są nawet możliwe do kupienia. Większość z nas nawet nie pracuje na pełen etat. Dlatego BBC – płaćcie nam mniej, to jest to, co ja bym robił. To nie jest wielka filozofia. "

Komentarz prowadzącego Top Gear został wystosowany w kontekście pomysłu, by BBC opublikowało zarobki wszystkich dziennikarzy zarabiających ponad 150 tysięcy funtów rocznie. Jednak po naradach, wzniesiono tę kwotę do 450 tysięcy funtów. Dzięki temu niedługo powinniśmy poznać zarobki głównych gwiazd Brytyjskiej Korporacji Nadawczej, w tym Chrisa Evansa, a także prezentera Grama Nortona, czy też byłego piłkarza Gary’ego Linekera. Krytycy przy okazji ujawnienia tej koncepcji wspólnie doszli do winsoku, że takie kroki mogą znacząco ułatwić konkurencji podkupienie prezenterów.

O wielkim majątku Evansa świadczyć może fakt, że w 2008 roku na aukcji RM Auctions kupił on za kwotę 10,9 miliona dolarów Ferrari 250 GT SWB California Spyder z 1961. Legendarny model był wcześniej w rękach aktora Jamesa Colburna. Wtenczas przewidywano, że samochód ten zostanie sprzedany za 3,5 miliona dolarów, ale po 30 minutach licytacji, padła kwota dwukrotnie wyższa. Pojazd został zaprojektowany przez Pininfarinę i zbudowany przez Scaglietti. Napędzany jest 3-litrowym silnikiem V12 o mocy 280 KM.

Czas pokaże czy BBC będzie miało wystarczająco dużo powodów, by wciąż sowicie opłacać Evansa z tytułu prowadzenia show Top Gear. Premierę tego programu przewidziano na 29 maja 2016 roku i z tej okazji przygotowano prawie 2-minutowy zwiastun:

W międzyczasie poznaliśmy również nową nazwę konkurencyjnego show tworzonego przez trio byłych prezenterów Top Gear.

Tagi: Duperele Top Gear