24.10.2016 09:01

Ciężarówką na czołówkę

Ciągniki rolnicze poruszające się po ruchliwych drogach często powodują nie lada zatory, prowokując mniej cierpliwych kierowców do czym szybszego wyprzedzenia ich.

Ciężarówką na czołówkę
foto: kadr z wideo

Niebezpieczne zdarzenie drogowe zostało zarejestrowane kamerą pokładową. Kierowca podróżujący autem osobowym szykował się do skrętu w najbliższą drogę podporządkowaną. W momencie zmiany pasa ruchu, dostrzegł jadącą z naprzeciwka ciężarówkę, której prowadzący podjął się niebezpiecznego manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego na podwójnej ciągłej. Niewiele zabrakło do kolizji czołowej.

Internauci zwracają uwagę na to, że kierowca poruszający się autem osobowym z kamerą pokładową popisał się nie lada odwagą i stał jak wryty na wybranym pasie ruchu, zamiast uciekać na sąsiedni. Jak się jednak okazało, takie zachowanie spowodowane było nadjeżdżającym z tyłu pojazdem ciężarowym, czego nie widać na filmie:

Zdaniem świadka, informacja o zdarzeniu została zgłoszona na policję, a co za tym idzie – delikwent wyprzedzający w niedozwolonym miejscu i powodujący nie lada zagrożenie w ruchu drogowym może spodziewać się surowego mandatu. Nieodpowiedzialny kierowca popisał się nie lada brakiem wyobraźni i naraził na niebezpieczeństwo niczego winnych uczestników ruchu drogowego, co przywodzi na myśl poczynania bohaterów kompilacji manewrów wyprzedzania.

O konsekwencjach brawury oraz popełniania błędnych decyzji, można przekonać się oglądając pozostałe filmiki z polskich dróg i nie tylko. Swoje pięć minut miała osoba prowadząca Hondę CR-V, która wyprzedziła autobus tuż przed zjazdem, kończąc swoją przygodę na pobliskim przystanku autobusowym. Z kolei nadmierna prędkość oraz niezachowanie szczególnej ostrożności doprowadziło kierowcę w Rosji do utraty panowania nad samochodem i wypadnięcia z drogi.

Wyjątkowym brakiem wyobraźni popisała się osoba siedząca za kierownicą BMW serii 3 F10. Sądząc po przebiegu zdarzenia, mężczyzna działał pod wpływem emocji, podejmując się nieprzemyślanego manewru wyprzedzania z prawej strony na lewoskręcie...

Tagi: Duperele