12.05.2016 11:43

Clarkson i spółka wymyślili nazwę dla show Amazona

Nowy program motoryzacyjny nie mógł w nieskończoność funkcjonować pod roboczą nazwą „The Still Very Much Untitled Clarkson, Hammond, May Amazon Prime Show Coming Autumn 2016”. Co zatem wymyśliło słynne trio?

Clarkson i spółka wymyślili nazwę dla show Amazona
foto: materiały prasowe

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May przez ponad miesiąc intensywnie główkowali nad szyldem nowego show. Mimo szczerych chęci i starań, mieli sporo problemów z wymyśleniem satysfakcjonującej ich nazwy. Takie propozycje jak „Auto mate (s)”, „Tripod” i „The Clarkson, Hammond and May Car Show on Amazon” z miejsca zostały odrzucone. Wszystkie one ustąpiły miejsca nazwie Grand Tour, czyli zamiast „TG”, będziemy mieć do czynienia z „GT”.

Problem z wymyśleniem nazwy potęgowały ograniczenia prawne. Nie mogli oni używać słów nawiązujących do programu Top Gear. Grand Tour odnosi się do zmienionej formuły – w nowym show Clarkson, Hammond i May będą sporo podróżować po całym świecie.

Przy okazji tego wydarzenia, Jeremy i James odpowiedzieli na pytania internautów – najczęściej musieli reagować na złośliwe komentarze. Wiele osób zgodnie stwierdziło, że oczekiwali od nich lepszej nazwy:

screen 1
james may

Wciąż niewiele jednak wiadomo o nowym show. Zmieni się zatem formuła – Amazon obiecał, że będzie sporo motoryzacyjnych przygód. Pierwszy odcinek z serii zadebiutuje na Prime Video w październiku, przy czym mają powstać co najmniej trzy sezony na przestrzeni najbliższych lat. Ekipa będzie tak jak wcześniej dysponować własnym „hangarem” podobnym do tego, znanego z Top Gear. Z tą różnicą, że to ma być ogromny namiot, co sugeruje, że konstrukcja raczej będzie stacjonarna.

Można powiedzieć, że obecnie trwa pewnego rodzaju wyścig zbrojeń. Oba motoryzacyjne programy telewizyjne – oryginalny „TG” oraz jego akronim z trójką prezenterów – będą rywalizować pod względem słupków oglądalności. Ogromną szansę na przyciągniecie sporej rzeszy widzów BBC upatruje w jednym ze swoich dziennikarzy. Matt LeBlanc znany z roli Joey’a Tribbianiego z kultowego serialu „Przyjaciele” cieszy się ogromnym zainteresowaniem w USA. W nowej serii Top Gear towarzyszyć mu będą Chris Evans, Chris Harris, Sabine Schmitz, Eddie Jordan oraz Rory Reid.

Pierwszy odcinek z 23. serii Top Gear zostanie wyemitowany w niedziele 29 maja 2016 roku. Z tej okazji BBC zaprezentowało wydłużony do prawie 2 minut zwiastun:

A Wy którego programu bardziej wyczekujecie?

Tagi: Duperele Top Gear