18.03.2016 16:36

Co zrobisz widząc niewidomego za kierownicą?

Autonomiczne auta to szansa na większą mobilność dla niewidomych - na razie jednak muszą radzić sobie na inne sposoby. Miejmy nadzieję, że inaczej niż na nakręconym przez Rémiego Gaillarda filmie.

Co zrobisz widząc niewidomego za kierownicą?
foto: kadr z wideo

Prankowiec znany w serwisie YouTube z filmów stawiających niewinnych przechodniów (i kierowców) w niecodziennych sytuacjach. Widok samochodu prowadzonego przez osobę sprawdzającą drogę charakterystyczną białą laską drogą na pewno należy do jednej z nich.

Peugeot 205, którym podróżuje udający niewidomego Rémi, produkowany był w latach 1983-1998. Łącznie powstało 5,3 miliona egzemplarzy. Wśród opracowanych przez Francuzów wersji znalazły się między innymi słynne kabriolety Roland Garros oraz chwalone mocno za właściwości jezdne modele GTI.

Tym razem jednak to nie samochód wzbudzał sensacje, tylko osoba siedząca za kółkiem i sposób, w jaki prowadziła auto. Pokazani na filmie kierowcy okazali się mieć nerwy ze stali. Ścieżka dźwiękowa została dobrana wyjątkowo dobrze ;)

To nie pierwszy raz, gdy znany prankowiec sięga po tematy związane z motoryzacją, koncentrując się przy tym na pomaganiu innych. Przyspieszyłbyś, żeby zrobić zdjęcie?

Nieco więcej stresu dla kierowców przyniosło wcielanie się Rémiego w wyjątkowo skrupulatny fotoradar.

Na jakie reakcje Rémi mógłby liczyć w Polsce?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele