16.08.2016 16:07

Czujni kierowcy uniknęli groźnego wypadku

Spora liczba kierowców stojących w korkach swoją uwagę skupia na telefonie komórkowym, systemie multimedialnym lub po prostu na tym, co się dzieje dookoła, niekoniecznie na samej drodze. Jednak o tym, że zawsze warto być czujnym za kierownicą, przekonała się pewna osoba.

Czujni kierowcy uniknęli groźnego wypadku
foto: kadr z wideo

Nie da się przewidzieć wszystkich niebezpieczeństw, czyhających na drogach. Istnieje bardzo dużo czynników losowych. Wystarczy, że ktoś zaśpi za kierownicą lub podejmie się głupiego i niebezpiecznego manewru, np. wyprzedzania na ślepym zakręcie. Następstwa takich sytuacji mogą okazać się niezwykle groźne.

Jednak dowodem na to, że można uniknąć tragicznego w skutkach zderzenia jest filmik nagrany dwoma kamerami pokładowymi – jedną z nich przymocowano przy przedniej szybie samochodu, drugą przy tylnej. Kierowca pojazdu stojąc w korku na drodze ekspresowej S3 zauważył w lusterkach najeżdżającą z nadmierną prędkością ciężarówkę. Wiedząc, że nie zdąży ona zatrzymać się w porę, postanowił zjechać na sąsiedni pas ruchu, unikając w ten sposób wypadku.

Podobnego manewru podjął się kierowca Skody Octavii II, z tą różnicą, że auto czeskiego producenta zostało nieznacznie uszkodzone. Sądząc po zniszczeniach, można domniemywać, że gdyby nie czujność obu uczestników ruchu drogowego, ofiar śmiertelnych tego zdarzenia mogło być więcej:

Osobom podróżującym samochodem osobowym nic się nie stało. Jednak kierowca ciężarówki, który z impetem uderzył w cysternę, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Po tym incydencie drogę ekspresową S3 zablokowano, a miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez odpowiednie służby.

Żeby przekonać się o tym jak niebezpiecznie potrafi być na polskich drogach, nie trzeba nawet wychodzić z domu – w sieci nie brakuje filmików, na których uwieczniono szokujące sceny. Zdarzają się przypadki osób celowo próbujących potracić przechodniów, a także kierowców łamiących niemalże wszystkie możliwe przepisy ruchu drogowego.

Uważać należy również na różnego rodzaju pojazdy służb porządkowych oraz szambiarki – szczególnie w Rosji. Te potrafią być nader hojne, dzieląc się „cennym” ładunkiem, który przewożą.

Tagi: Duperele