03.08.2016 10:59

Dla zabawy wskoczył na dach samochodu i go uszkodził

Z założenia każda osoba powinna szanować cudzą własność, postępując wobec innych tak, jakby oczekiwała żeby pozostali postępowali wobec niej.

Dla zabawy wskoczył na dach samochodu i go uszkodził
foto: lubelska.policja.gov.pl

Niestety nie brakuje ludzi, którzy podejmują się działań na przekór i niszczą cudze mienie dla uciechy własnej i tłumu. Tym większe szanse, że wszelkie hamulce puszczą po spożyciu znacznych ilości alkoholu. Być może to właśnie promile były powodem wandalizmu, którego dopuścił się mężczyzna w Lublinie.

Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą miejskiego monitoringu. Grupka osób stała obok zaparkowanych samochodów. W pewnym momencie jeden z nich wskoczył na maskę Dacii Logan, następnie „wspiął” się na dach, uszkadzając karoserię pojazdu.

Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie. Zabezpieczono nagranie, na którym widać niechlubnego bohatera zajścia, do którego doszło na placu Czechowicza w Lublinie. Wartość powstałych szkód oszacowano na kwotę 3 000 złotych. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy:

O szczęściu w nieszczęściu może mówić właściciel rumuńskiego pojazdu. Gdyby auto nie zostało uchwycone przez czujne oko kamery monitoringu, znalezienie wandala graniczyłoby z cudem. Jednak w zaistniałych okolicznościach, posiadacz Dacii Logan może wciąż żywić uzasadnione nadzieje na szczęśliwy finał.

Policja prosi wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z filmu o kontakt telefoniczny – (81) 535 45-73, lub 997.

Internauci zauważyli, że gdyby właściciel uszkodzonej Dacii Logan zechciał na własną rękę podjąć się naprawy samochodu, mógłby skorzystać z pewnego krótkiego „poradnika”, który można znaleźć w serwisie YouTube:

Samo zdarzenie stanowi także przestrogę przed tym, by w przypływie euforii nie postępować lekkomyślnie. Niezależnie od okoliczności, nie tylko siedząc za kierownicą pojazdu mechanicznego, powinniśmy panować nad sobą, postępując zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami.

Co sądzicie o tej sytuacji?

Tagi: Duperele