28.02.2017 10:34

Dlaczego 18-latkowi lepiej nie kupować Lamborghini na urodziny?

Supersamochody, takie jak Lamborghini, zdecydowanie przykuwają uwagę. Są szybkie i biorąc pod uwagę potencjał większości kierowców – mają nadmiary mocy. I całe szczęście, że większość młodych osób nie może sobie na nie pozwolić.

Dlaczego 18-latkowi lepiej nie kupować Lamborghini na urodziny?
foto: kadr z wideo

W innym przypadku częściej mogłoby dochodzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, takich jak to, które zostało zarejestrowane kamerą monitoringu. Z opisu filmiku na YouTubie wynika, że do wypadku doprowadził 20-letni kierowca Lamborghini Gallardo. Dwa lata wcześniej otrzymał on włoski supersamochód jako prezent na 18. urodziny.

Do incydentu doszło w Malezji. Osoba siedząca za kierownicą Lamborghini przedobrzyła z prędkością, straciła panowanie nad samochodem i wypadła z drogi. Warunki drogowe nie były sprzyjające – jezdnię pokrywała woda. Mimo poważnego uszkodzenia pojazdu, 20-latek wraz z przyjacielem nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Skończyło się na paru zadrapaniach.

Poruszając się po drogach publicznych supersamochodem, należy mieć świadomość tego, że na rozpędzenie się do nadmiernej prędkości potrzeba zaledwie paru sekund. O ile zazwyczaj zapędzenie wskazówki prędkościomierza do wartości trzycyfrowej nie stanowi problemu, o tyle zatrzymanie pojazdu w porę lub odpowiednie zmniejszenie prędkości – już tak.

Wielokrotnie do wypadków dochodzi także ze względu na przecenianie swoich umiejętności. Kierowcy sportowych samochodów napędzanych silnikami o ogromnym momencie obrotowym, przenoszącymi moment obrotowy na tylną oś, wielokrotnie decydują się na dezaktywację wszelkich kagańców bezpieczeństwa.

Zdecydowanie zbyt odważnie przepustnicę traktowali kierowcy będący bohaterami kompilacji wypadków z udziałem sportowych samochodów. Brakiem rozsądku popisała się także osoba siedząca za kierownicą Audi S5, nieudolnie próbująca driftować. Co ciekawe, bardzo złym połączeniem są szybkie auta i alkohol, o czym przekonali się właściciele Ferrari 458 Speciale i Koenigsegga Agery R.

Tagi: Duperele