09.03.2017 10:44

Dlaczego luźna sukienka i jednoślad to złe połączenie?

Niezwykle istotnym elementem każdego kierowcy motocykla jest ubiór, który ma podnosić bezpieczeństwo w razie upadku. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku rowerów lub skuterów, co nie zmienia faktu, że pewnych strojów lepiej jest unikać.

Dlaczego luźna sukienka i jednoślad to złe połączenie?
foto: kadr z wideo

Nauczona doświadczeniem kobieta z Tajlandii najprawdopodobniej następnym razem nie założy luźnej sukienki, która potencjalnie mogłaby wkręcić się w koła motocykla lub skutera, a nawet roweru. Już raz właśnie z tak trywialnego powodu wylądowała na jezdni, co też zostało zarejestrowane kamerą pokładową umieszczoną w samochodzie stojącym w korku:

W wyniku podobnych okoliczności nierzadko dochodzi do poważniejszych wypadków. Jedną z osób, która zginęła w podobny sposób była Angela Isadora Duncan, amerykańska tancerka. W nocy 14 września 1927 roku w Nicei, we Francji, była pasażerem w samochodzie o nazwie Amilcar, będącym własnością francusko-włoskiego mechanika.

Kobieta miała na sobie długi szal, który otrzymała od przyjaciółki. Owinięte wokół szyi okrycie zaplątało się wokół nieosłoniętych, kręcących się kół, co poskutkowało złamaniem karku. Amerykańską tancerkę odwieziono do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili jej zgon. Śmiertelny okazał się jej upadek na kamienny chodnik.

Warto zawsze próbować przewidywać ewentualne konsekwencje, jakie mogą ze sobą nieść poszczególne decyzje. Tak samo na drodze każdy uczestnik ruchu drogowego powinien starać się postępować w sposób świadomy, traktując innych tak samo, jakby sam chciał być przez nich traktowany.

Niestety hipokrytów nie brakuje – wielokrotnie ludzie piętnują cudze zachowania, a sami postępują w bardzo podobny lub gorszy sposób. Nie brakuje także przypadków, gdy na przykład wymuszają pierwszeństwo i jeszcze mają pretensje do osób zwracających im uwagę. Właśnie tacy ludzie często zachowują się agresywnie i są prowokatorami niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Tagi: Duperele