04.01.2017 10:24

Dzień z życia kierowcy ciężarówki

Specyfika każdej pracy jest inna, o czym świadczy materiał opublikowany przez Renault Trucks Polska.

Dzień z życia kierowcy ciężarówki
foto: kadr z wideo

Valdas Juozas Vilunas już na wstępie mówi o tym, że zazwyczaj ludzie po pracy wracają do domów. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku kierowców ciężarówek. Ich domem jest kabina. Wspomniany wcześniej mężczyzna postanowił na własnej skórze sprawić jak to jest pracować, żyć i spać w Renault Trucks T MaxiSpace. Do tego widzowie mogą się dowiedzieć jak bardzo zmienił się komfort wykonywania tego zawodu na przestrzeni ostatnich lat.

Francuscy inżynierowie wygospodarowali sporą ilość miejsca we wnętrzu ciężarówki. Przestrzeni nie brakuje nad głowami. Pod dachem zamontowano łatwo dostępne schowki – przy pierwszej styczności z pojazdem ich liczba może przytłaczać. Ponadto fotel pasażera można obracać. Za kolejną zaletę należy uznać całkowicie płaską podłogę. Zadbano także o liczne gniazdka do ładowania, wejście USB na telefon, wraz z przeznaczoną dla niego specjalną wnęką. „Kropką nad i” są wygodne fotele.

Na uwagę zasługuje również komfortowe łóżko o szerokości 80 centymetrów, z którego tym przyjemniej się korzysta po zasłonięciu firanek. Możliwe jest także ustawianie odpowiedniego oświetlenia za pomocą pilota – regulować można nie tylko natężenie światła, ale i jego kolor. Za pomocą tego samego urządzenia możemy sterować radiem. Zdaniem Valdasa, każda osoba powinna być w stanie się wyspać w tym pojeździe, co ułatwia również system ogrzewania pracujący bardzo cicho.

Kierowca Renault Trucks T MaxiSpace do dyspozycji ma również szafkę z żywnością, wraz z lodówką o pojemności 40 litrów. Z ugotowaniem posiłków też nie ma problemów, jedynie należy pamiętać o tym, by przy okazji korzystania z kuchenki otworzyć okno dachowe. Mężczyzna podsumował swój dzień ciepłymi słowami:

"

Kabina oferuje możliwość doskonałego wypoczynku. Szerokie fotele, łóżko niemal identyczne jak to w domu, miękki materac i bardzo dobry system ogrzewania są niezwykle istotnymi elementami ułatwiającymi podróż. Jedyne co może doskwierać zawodowym kierowcom ciężarówek, to rozłąka z bliskimi, bo na brak udogodnień w kabinie nie można narzekać. "

Jeśli tak jak Valdas Juozas Vilunas zazdrościcie kierowcom nowoczesnych ciężarówek, zawsze możecie pomyśleć o zmianie zawodu. Jacyś chętni?

Tagi: Duperele