25.05.2017 13:02

Gołąb diler w rękach policji. Miał 178 tabletek ecstazy

Pewien przemytnik z Iraku wpadł na genialny pomysł szmuglowania dragów przy pomocy gołębi. Do tego stworzył specjalny plecaczek na cenną zawartość.

Gołąb diler w rękach policji. Miał 178 tabletek ecstazy
Foto: Tadeusz Koniarz/ East News

Kuwejckie służby wpadły na trop przemytników narkotyków. Kiedyś wykorzystywali do tego celu samochody bądź ludzi. Dzisiaj przestępczy świat wzmocniła armia wyszkolonych gołębi. To właśnie przy pomocy jednego z nich, ubranego w specjalnie uszyty do tego celu plecaczek, próbowano przeszmuglować 178 tabletek ecstasy.

Wyjątkowy gołąb z Iraku został schwytany nad budynkiem w pobliżu departamentu celnego. Na grzbiecie ptaka przymocowany został ładunek w formie plecaczka, w którym ukryto cenna zawartość. Służby nie wiedzą kto jest adresatem lotnej brygady narkotykowej ;) Złapanie szefa szmuglerów będzie o tyle ciężkie, że istnieje obawa iż wypuszczony na wolność ptak nie doleci do celu swojej podróży.

W dawnych czasach gołębie wykorzystywane były do przekazywania wiadomości na dużą odległość. Dystans jaki są w stanie przelecieć w ciągu jednego dnia daje możliwość szmuglowania niewielkich rozmiarowo towarów nawet kilka razy dziennie.

Ostatnio nastał jakiś trend w wykorzystywaniu gołębi. W czarnych odmętach facebook'a znaleźliśmy post wielbicielki butów z gołębi. Na szczęście miłość autorki obuwia kończy się na odtwarzaniu wyglądu ptaków przy pomocy tworzyw sztucznych.

Złapanie gołębia dilera zasługuje na miano najgłupszego zatrzymania przez służby mundurowe

Aleksandra Kopka