23.03.2017 10:01

Hum Rider – nowy sposób na korki?

Utknąłeś w korkach? Hum Rider pomoże Ci. Wystarczy nacisnąć przycisk, a prześwit Twojego pojazdu zwiększy się na tyle, że przejedziesz nad pozostałymi autami. Problem rozwiązany – tak swój produkt reklamuje producent.

Hum Rider – nowy sposób na korki?
foto: kadr z wideo

Pojazd o nazwie Hum Rider został stworzony przez Thinkmodo. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwyczajny Jeep Grand Cherokee. No, może poza błękitnym lakierem. Większe różnice dostrzeżemy dopiero, gdy ten samochód utknie w korkach. Zamiast stać tuż za zderzakiem poprzedzającego pojazdu, kierowca może za pomocą jednego magicznego przycisku podnieść auto na tyle wysoko, by można nim było przejechać nad samochodami pozostałych uczestników ruchu drogowego – przynajmniej tymi niższymi.

Hydrauliczne „ramiona” magicznie podniosą Jeepa do góry, o czym wspomniał wiceprezes Verizon, Jay Jaffin:

"

Pod wieloma względami Hum Ridera można uznać za swojego rodzaju metaforę. Ze zwykłego doświadczenia stworzyliśmy coś… niezwykłego. Właśnie to ilustruje szalona podróż tym samochodem nad pozostałymi autami. "

Gdy Hum Rider w pełni wykorzystuje możliwości zainstalowanego systemu, jego dach jest znajduje się na wysokości 2,75 metra, co wystarczy do przejechania nad zwyczajnymi hatchbackami i sedanami. Żeby kierowca jednak mógł wiedzieć „na czym stoi” (unikając tym samym uszkodzenia pozostałych pojazdów), w aucie zainstalowano 4 kamery pozwalające obserwować to, co się dzieje pod spodem. To może być szczególnie atrakcyjne jeśli samochód znajdujący się pod Jeepem będzie dysponować szyberdachem. Tym samym możliwe byłoby spoglądanie na to, co robią pozostałe osoby – tak przynajmniej prześmiewczo twierdzą internauci.

Co istotne, Hum Rider nie tylko jest zawieszony wyżej niż pozostałe samochody, ale także dysponuje zwiększonym rozstawem kół. W innym przypadku przejazd nad pozostałymi autami wciąż nie byłby możliwy.

W rzeczywistości filmik jest częścią kampanii promocyjnej. Ma za zadanie przykuć uwagę potencjalnych klientów zainteresowanych różnego rodzaju rozwiązaniami, mającymi ułatwiać życie kierowcom.

Podoba Wam się Hum Rider?

Tagi: Duperele