11.01.2018 15:46

Ikea zachęca do sikania na jej reklamę. W zamian można otrzymać zniżkę

Ta kontrowersyjna kampania reklamowa zadziwi niejedną osobę...

Ikea zachęca do sikania na jej reklamę. W zamian można otrzymać zniżkę
foto: Ro/action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Jak wiadomo dobra reklama potrafi zdziałać cuda i niektórzy naprawdę prześcigają się jeśli chodzi o kreatywne zachęcanie ludzi do kupna konkretnego produktu. Tym razem słynna firma produkująca meble, Ikea, postanowiła zaciekawić swoich klientów nietypową reklamą zachęcającą do skorzystania ze zniżki.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że aby za łóżko dziecięce zapłacić mniej trzeba... nasikać na reklamę. Choć wydaje się to być żartem, to jednak rzeczywiście Ikea wraz z agencją reklamową Åkestam Holst zdecydowali się na ten ruch.

Chodzi o to, że gdy kobieta nasika na konkretne pole na stronie z reklamą Ikei i jeśli test ciążowy jest pozytywny na kartce pojawi się nowa cena łóżka dziecięcego. Niemożliwe?

Zobaczcie i uwierzcie:

Pomysłodawcy kampanii twierdzą, że nasikanie na reklamę może zmienić życie... i trudno się z tym nie zgodzić.

Co się nie robi, żeby wydać mniej, ale nie obsikanie całego magazynu graniczy z cudem. Jak na razie opcja nie jest dostępna w Polsce. Ikea co i rusz wpada na kolejne pomysły, jak rozszerzyć swój asortyment i przyciągnąć klientów - możemy w sklepie zjeść coś dobrego, kupić słodycze. Jak widać to jednak było za mało dla szwedzkiej firmy.

Aleksandra Degórska
Tagi: adrenalina