18.01.2017 09:54

Jak uspokajać pasażerów po wpadnięciu w poślizg?

Niesprzyjające warunki drogowe powinny skutecznie stłumić u wszystkich kierowców ambicje do szybkiej jazdy. W końcu przy minusowych temperaturach o utratę przyczepności bardzo łatwo.

Jak uspokajać pasażerów po wpadnięciu w poślizg?
foto: kadr z wideo

Przekonał się o tym pewien kierowca poruszający się po drodze w Rosji. W pewnym momencie wpadł w poślizg i usilnie próbował utrzymać pojazd w ryzach, unikając przy tym zderzenia z nadjeżdżającymi samochodami, a także wyjechania poza jezdnię. Momentalnie w panikę wpadło dziecko, którego matka próbowała uspokajać. Prowadzącemu szczęśliwie udało się zatrzymać auto bez spowodowania jakiejkolwiek szkody.

Przy czym może on mówić o ogromnym szczęściu – tuż po wyminięciu drugiego pojazdu jadącego w przeciwnym kierunku, jego samochód obrócił się wokół własnej osi. Gdyby to się stało nieco wcześniej, najprawdopodobniej doszłoby do zderzenia bocznego, jednego z najgroźniejszych w skutkach.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę pokładową:

Wielu kierowców nawet w okresie zimowym jeździ niemalże tak, jak latem, jakby nie zauważyli ogromnych zmian w warunkach pogodowych. Bardzo często konsekwencjami nieuzasadnionej brawury są wypadki drogowe, w których nierzadko dochodzi do poważnego uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci. Dlatego zawsze warto przestrzegać przepisów ruchu drogowego, co jest wręcz niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Niestety ludzie o tym zapominają i nie stosują się do zaleceń policjantów, ignorując przepisy ruchu drogowego. Nie zapinają pasów, nie włączają świateł, zapominają o sygnalizowaniu manewrów,  jeżdżą pod prąd, wyprzedzają w niedozwolonych miejscach, wymuszają pierwszeństwo, omijają pojazdy zatrzymane przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa, czy postępują w sposób agresywny, wyżywając się na innych uczestnikach ruchu drogowego.

Przestrogą przed brawurą może być również nagranie zarejestrowane kamerą pokładową, na którym widać kierowcę Audi S5 próbującego driftować. Prowadzący przez swoją lekkomyślność niemalże wjechał na przystanek autobusowy.

Tagi: Duperele