16.03.2017 10:04

Jak w 20 sekund zdobyć 20 punktów karnych i zapłacić 700 zł?

Większość przewinień uchodzi kierowcom płazem. Jednak jeśli pewnych manewrów podejmujemy się z dużą częstotliwością, możemy być pewni, że prędzej czy później powinie nam się noga lub będziemy mieć pecha.

Jak w 20 sekund zdobyć 20 punktów karnych i zapłacić 700 zł?
foto: kadr z wideo / policja.pl

W złym miejscu i o złej porze znalazł się kierowca BMW serii 6 – przynajmniej tak to wyglądało z jego perspektywy. 38-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego wyprzedził kolumnę aut na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych. Kończąc swój manewr wjechał przed maskę radiowozu. Jego niebezpieczne przewinienia zostały uwiecznione za pomocą wideorejestratora. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Białcz. Przy okazji policjanci zmierzyli jego prędkość – urządzenie wykazało, że poruszał się 114 km/h na ograniczeniu do 50 km/h.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu niesfornego kierowcy. Pozbawiono go na okres 3 miesięcy dokumentu uprawniającego do jazdy samochodem (zważywszy na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 64 km/h), ukarano mandatem w wysokości 700 zł, a na jego konto wpłynęło 20 punktów karnych.

Poruszanie się z taką prędkością w terenie zabudowanym, a także wyprzedzanie samochodów na przejściu dla pieszych powoduje ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Przy okazji opublikowania tego nagrania, policja poinformowała o tym, że na drodze W-132 można spotkać wiele radiowozów, które patrolują okolice z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Szczególny nacisk mundurowi kładą na przestrzeganie ograniczeń prędkości, także w miastach i mniejszych miejscowościach, takich jak Białcz.

Dodatkowo funkcjonariusze przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych:

"

Gdyby w momencie manewru wyprzedzania ktoś pojawiłby się na przejściu dla pieszych mogłoby dojść do tragedii. Pamiętajmy, że kodeks drogowy zabrania kierującemu wyprzedzania innego pojazdu bezpośrednio przed i na przejściu dla pieszych. Nie zapominajmy także, aby prędkość z jaką się poruszamy była odpowiednia nie tylko do aktualnych warunków, ale przede wszystkim zgodna z obowiązującymi przepisami. A to właśnie jej niedostosowanie jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Wykażmy się także czujnością i ostrożnością w stosunku do pozostałych uczestników ruchu – pieszych i rowerzystów. W ubiegłym roku właśnie na drodze W-132 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginął rowerzysta. Miejmy na uwadze, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – kierowców, pieszych i rowerzystów. "

Co sądzicie?

Kara adekwatna do wykroczenia?

Tagi: Duperele